Filmu Volstrītas vilks finansējuši naudas atmazgātāji

Pievienot komentāru
Filmu Volstrītas vilks finansējuši naudas atmazgātāji
AFP

Šis ir gadījums, kad dzīve imitē mākslu – tā par gaismā nākušās Oskara balvai nominētās filmas finasēšanas shēmu izteikusies ASV ģenerālprokurora palīdze kriminālnoziegumu izmeklēšanas jautājumos Lezlija Koldvela.

Filmas Volstrītas vilks pamatā ir stāsts par Džordanu Belfortu – Volstrītas brokeri, kurš spekulatīvos darījumos un finanšu mahinācijās nopelna miljonus. Nupat ir atklājies, ka Mārtina Skorsēzes filma, kurā galveno lomu spēlē Leonardo Di Kaprio, tikusi finasēta ar zagtu naudu.

ASV Tieslietu departamentā norāda, ka filmas finasēšana bijusi daļa no vērienīgas un sarežģītas starptautiskas naudas atmazgāšanas shēmas, kurā iesaistīta Malaizijas premjera dibināta investīciju un attīstības firma. ASV Centrālā Banka izsekojusi, ka šī firma iegādājusies aktīvus, par kuriem samaksāti miljardiem dolāru. Ir aizdomas, ka šo naudu augstas Malaizijas amatpersonas un viņa sabiedrotie ieguvuši negodīgā ceļā, nozogot to no Malaizijas un tās iedzīvotāju labklājības veicināšanai izveidota fonda. Filmas Volstrītas vilks producēšanai no šīs summas novirzīti vairāk nekā 100 miljoni dolāru.

Tikmēr kinolentes kases ieņēmumi pārsnieguši 392 miljonus dolāru, padarot to par Mārtina Skorsēzes līdz šim visienesīgāko filmu, un ASV Tieslietu departaments tagad vēlas panākt, lai visi turpmākie ieņēmumi no šīs filmas nonāktu valsts kasē.

Pixabay

Pixabay