Di Kaprio beidzot tiek pie ilgi gaidītā Oskara

Komentāri

Pēdējās stundās desmitiem miljonu TV skatītāju uzmanība bijusi pievērsta Losandželosai, kur notika viens no kino pasaulē svarīgākajiem notikumiem – Oskaru pasniegšanas ceremonija. ASV Kinoakadēmijas balva šogad tika pasniegta 88. reizi.

Kopš 1929. gada, kad Oskara balva pirmo reizi nonāca pie filmu industrijas pārstāvjiem, gan kategoriju, gan par dažādiem sasniegumiem nominēto filmu skaits dubultojies. Šogad balvu piešķīra 24 kategorijās, bet nominantu sarakstā iekļuva 57 filmas.

Šogad saistībā ar Oskara balvu uzvirmojušas vairākas diskusijas. Jau uzreiz pēc nominantu paziņošanas izskanēja pārmetumi, ka jau otro gadu galvenajās kategorijās nav izvirzīts neviens melnādainais aktieris. Vairākas slavenības, tai skaitā aktieris Vils Smits, paziņoja, ka boikotēs ceremoniju, bet Kinoakadēmija steidza ziņot par diskrimināciju mazinošiem pasākumiem. Un vēl šogad īpaši aktīvi notika diskusijas arī par to, vai apzeltīto statueti beidzot mājās varēs nest aktieris Leonardo di Kaprio. Kā aktieris viņš pēdējos teju 20 gados bijis nominēts kopumā piecas reizes, taču ne reizi Oskaru nebija saņēmis.

Foto

Video

Filma The Revenant (Cilvēks, kurš izdzīvoja), kurā filmējies Di Kaprio, šogad bija visbiežāk lasāma nomināciju sarakstā – tā izvirzīta 12 kategorijās. Desmit nominācijas ieguva filma Mad Max: Fury Road (Trakais Makss: Skarbais ceļš), bet septiņas – filma The Martian (Marsietis).

Kategorijā Labākais aktieris bija nominēts jau pieminētais di Kaprio, Braiens Krenstons par lomu filmā Trambo, Mets Deimons par lomu filmā The Martian (Marsietis), Edijs Redmeins par tēlojumu filmā The Danish Girl (Dāņu meitene), kā arī Maikls Fasbenders, kurš iejutās kompānijas Apple dibinātāja Stīva Džobsa lomā. Oskaru šogad saņēma Leonardo di Kaprio par lomu filmā The Revenant.

Uz Oskara statueti par labāko sievietes lomu pretendēja Keita Blanšeta par lomu drāmā Carol ( Kerola), Brī Lārsone par sniegumu filmā Room (Istaba), Dženifera Lorensa par lomu filmā Džoja, Šarlote Ramplinga par lomu filmā 45 years (45 gadi), kā arī Serša Ronana par tēlojumu filmā Brooklyn (Bruklina). Oskaru šogad saņēma Brī Lārsone par sniegumu filmā Room.

Par labākā režisora godu sacentās Alehandro Injaritu ar filmu The Revenant, Adams Makejs ar The Big Short (Gadsimta likme), Džordžs Millers ar filmu Mad Max: Fury Road, Lenijs Abrahamsons ar filmu Room un Toms Makārtijs ar filmu Spotlight. Oskaru šogad saņēma Alehandro Injaritu ar filmu The Revenant.

Un visbeidzot – kategorijā Labākā filma šogad nominētas astoņas filmas. Tās bija The Big Short, Bridge of Spies, Brooklyn, Mad Max: Fury Road, The Martian, The Revenant, Room un Spotlight. Oskaru šogad saņēma filma Spotligh.

Uzvarētāji svarīgākajās nominācijās:

  • Labākā filma – Spotlight (Uzmanības centrā)
  • Labākais režisors – Alehandro Injaritu (The Revenant)
  • Labākais aktieris – Leonardi di Kaprio (The Revenant)
  • Labākā aktrise – Brī Lārsone (Istaba)
  • Labākā ārzemju filma – Saula dēls (Saul fia)
  • Labākais otrā plāna aktieris – Marks Railenss (Bridge Of Spies)
  • Labākā otrā plāna aktrise – Alisija Vikandere Dāņu meitene (The Danish Girl)
  • Labākā dokumentālā filma – Amy (Eimija)

Arī Kino Citadele visu pagājušo nakti notikusi Oskara ceremonijas tiešraide, un uz to pulcējušies dažādi ar kinojomu saistīti ļaudis. Kā Oskaru sadali vērtē kinoprojekta Spektrs pārstāvis Sergejs Timoņins skaties video!

Video

Lasi vēl