Borns, Svešais, Zvaigžņu kari un citi bezgalīgie kino stāsti

Pievienot komentāru
Borns, Svešais, Zvaigžņu kari un citi bezgalīgie kino stāsti
AFP

Šis pavisam oficiāli ir filmu frančīzes laikmets. Līdz 2020.gadam, visticamāk, tēlaini izsakoties, vairs nebūs palikusi neviena planēta filmu industrijas visumā, uz kuras nebūsim nolaidušies vismaz divreiz.

Skatītājiem ļoti patīk bezgalīgie stāsti – to pamanījuši arī kino industrijas darboņi. Sandjego notikušais vērienīgais Comic-Con – komiksu un kino fanu pasākums, – liek secināt, ka beigas tādiem kino stāstiem kā Džeisons Borns, Zvaigžņu kari un pat Svešais tik drīz vēl nav gaidāmas.

Asa sižeta filmu frančīzes

Šogad uz ekrāniem atgriezīsies Mets Deimons ar jau piekto Borna sērijas filmu Džeisons Borns. Šis spiegu trilleris iesākās ar filmu Borna identitāte 2002.gadā, kam sekoja Borna pārspēks 2004.gadā, Borna ultimāts 2007.gadā un Borna mantojums 2012.gadā. Režisora pienākumus turpinot pildīt Polam Grīngrāsam, Borna iemiesotājam Deimonam vēl priekšā daudz piedzīvojumu.

Džeisons Borns – oficiālais treileris

Tikmēr filmas Cietais rieksts turpinājumu uzņemšana gan varētu beigties pēc sestās filmas. Tās pagaidu nosaukums ir Cietais rieksts: pirmais gads, kuru režisors Lens Vaizmens iecerējis kā stāstu par notikumiem pirms Cietā rieksta pirmās filmas. Šobrīd tiek meklēts aktieris, kas spēlēs Džonu Makleinu jaunībā. Vai tas nozīmē, ka Brūsu Vilisu šajā filmā neredzēsim? Visticamāk, ka redzēsim gan!

Līdz šim pēdējais šīs filmas turpinājums A Good Day to Die Hard uz ekrāniem iznāca 2013.gadā.

Cietais rieksts 5 (2013) – oficiālais treileris

Neiespējamā misija ir vēl viena frančīze, kuras beigas tuvākajā laikā nav redzamas. Kopš Toms Krūzs pirmo reizi parādījās Ītana Hanta lomā filmas oriģinālā 1996.gadā, tās turpinājumi mūs priecējuši ik pa četriem līdz sešiem gadiem. Pagaidām jaunākā Neiespējamās misijas filma pie skatītājiem nonāca 2015.gadā. Šobrīd notiek darbs pie sestā turpinājuma – M:I 6 – Neiespējamā misija, – kurā, kā runā, filmējas Borna mantojuma zvaigzne Džeremijs Renners.

AFP

AFP

Sci-Fi frančīzes

Varenu un bezgalīgu nākotni ir izplānojuši Zvaigžņu karu sērijas filmu autori. Pēc pagājušajā gadā iznākušās epizodes Spēks atmostas panākumiem, kurā filmējās gan jau iemīļotie aktieri no oriģinālās triloģijas, gan tika piesaistīti jauni, šobrīd tiek filmēta Zvaigžņu karu VIII sērija, kuras nosaukums vēl nav zināms, bet ir zināms, ka kinoteātros tā nonāks 2017.gadā. Tad sekos IX epizode 2019.gadā.

Tikmēr šogad uz ekrāniem nonāks jūlija vidū prezentētais Zvaigžņu karu stāsts Rouge One, bet pēc VIII epizodes Zvaigžņu karu veidotāji fanus iepriecinās ar filmu par Hanu Solo, kuras nosaukums pagaidām vēl nav zināms.

Rouge One: A Star Wars Story – oficiālais treileris

Šogad uz ekrāniem nonāca arī Arī Star Trek trīspadsmitā filma Star Treck Beyond – pēdējā, kurā būs redzams Antons Jelčins, jo aktieris šogad gāja bojā traģiskā negadījumā. Tomēr šī filma iezīmē arī jaunu sākumu – režisora pienākumi uzticēti  Ātrs un bez žēlastības veidotājam Džastinam Linam.
AFP

AFP

Iespējams, viena no pārsteidzošākajām frančīzēm ar neskaitāmiem turpinājumiem ir Ridlija Skota Svešais. Pirmā fima iznāca 1979.gadā ar Sigurniju Vīveri galvenajā lomā. Līdz 1997.gadam iznāca vēl trīs Svešā turpinājumi. Pēc tam sekoja divas radniecīgas filmas Alien vs. Predator un Alien vs. Predator: Requiem, tomēr 2012.gadā Skots atgriezās pie frančīzes un tapa Prometejs. Nākamajā vasarā uz ekrāniem nonāks Alien: Covenant.

Svešais (1979) – oficiālais treileris