Komentāri

Jau šajā nedēļā Latvijas kinoteātri ir sagādājuši svētkus izcila kino cienītājiem, jo tajos pirmizrādi piedzīvos daudzos festivālos atzinību guvušā režisora Dereka Sianfransa drāma Gaisma okeānā (The Light Between Oceans).

Emocionālajā stāstā par mīlestību, likteņa spēlēm un piedošanu galvenās lomas atveido patiešām spoža Eiropas aktieru komanda: zviedru aktrise, filmas Dāņu meitene zvaigzne, ASV Kinoakadēmijas prestižās Oskara balvas ieguvēja Alīsija Vikandere, divas Oskara balvas nominācijas piedzīvojušais vācu-īru izcelsmes aktieris Maikls Fasbenders un britu aktrise, Oskara balvas ieguvēja Reičela Vaisa.

Drāma Gaisma okeānā vēsta par bākas uzraugu Tomu, kurš vada vientuļu dzīvi no Austrālijas krastiem nošķirtā salā. Viņa dvēsele ir kara sakropļota un ievainota. Satiekot Izabellu, Toms atgūst ticību cilvēcībai. Tiesa, idilli pārtrauc Izabellas nespēja iznēsāt bērnus. Taču notiek brīnums – okeāns izskalo laivu ar raudošu zīdainīti tajā.

Cīnoties ar morāliem apsvērumiem un alkām pēc pilnīgas ģimenes, pāris meitenīti patur un uzaudzina. Lai gan okeāns aizskalo un paslēpj daudzus noslēpumus, tā varā nav noslāpēt meitenīti meklējošās mātes skumjas.

Foto

Emocionālā kino stāsta Gaisma okeānā scenārija pamatā ir pasaulē ļoti mīlēts austrāliešu autores M.L. Stedmanes debijas romāns ar tādu pašu nosaukumu. 2012. gadā sarakstītajā grāmatā atainotie varoņi un notikumi, kas virmo ap viņiem, daiļliteratūras cienītāju vidū izraisīja visdažādākās reakcijas. Daudzi atzina, ka nebija gatavi tik neizskaistinātam cilvēka dabas atspoguļojumam.

Tikmēr pieredzējušo ģimenes drāmu režisoru Dereku Sianfransi nebaida varoņi, kuriem dzīvē ir jāsaskaras ar morāles dilemmām un dziļu izmisumu. Viņš gan kino kritiķus, gan skatītājus jau pirms pāris gadiem satricināja ar daudziem atmiņā palikušu zudušas mīlestības drāmu Blue Valentine. Tajā aktieri Raiens Goslings un Mišela Viljamsa ikvienam ļauj kļūt par liecinieku kādam ļoti atklātam attiecību šķērsgriezumam.

Video: filmas treileris

Lasi vēl