Baltijas pērles īpašais notikums – filma Mīla un draudzība

0 Komentāru
Baltijas pērles īpašais notikums – filma Mīla un draudzība
Filmas publicitātes materiāli

Aizķērusies garajā un līkumotajā izplatīšanas tiesisko jautājumu risināšanas ceļā, viena no festivāla Baltijas pērle favorītēm Mīla un draudzība nu ieņēmusi savu vietu, kļūdama par dārgu pērli 23 filmu “kronī”. Filma ir noslēdzošais akords festivāla programmā.

Jaunā kulta režisora Vita Stilmena filma, kas iekarojusi skatītāju prātus un sirdis Sandensas kinofestivālā, guvusi brīnišķīgas atsauksmes un vērtējumus, pretendējot uz gada labākās kino ekranizācijas titulu.

Vecā labā Anglija, kurā lēdijas un džentelmeņi nesteidzīgā britu manierīgumā dzer tēju, izsmalcinātos tērpos pastaigājas pa pļaviņām vai aizrautīgi un asprātīgi sarunājas viesistabās.

Spožais laikmets, kurā greznas dāmas nekautri un ciniski izkārto savu privāto dzīvi un “pārcilvēciski pievilcīgus vīriešus”, kas savā dzīvespriecīgajā idiotismā liek visiem apkārtējiem teju apjukt no sajūsmas.

Filmas publicitātes materiāli

Filmas publicitātes materiāli

Drosmīgi smeļoties stāstos no agrīnajiem Džeinas Ostinas romāniem, režisors ir izveidojis intriģējošu vēstījumu, kurā ironija draudzīgi mijas ar maigumu, bet parodija sadzīvo ar godbijību.

Filmas burvīgums ir šajā mīlestības, zobgalības, pietātes un nebēdnīguma savijumā, tāpēc to var ieteikt gan angļu klasikas ekranizāciju cienītājiem, gan tiem, kas parasti tādas kostīmfilmas neieredz ne acu galā.

Džeina Ostina vēl nekad nav bijusi tik aktuāla un vienlaikus dzirksteļojoši smieklīga.

Mīla un draudzība ir pēc mūsdienu mērauklas neparasta asa sižeta melodrāma ar komēdijas pieskārieniem, kas aizrauj skatītāju jau no pirmajiem kadriem.

Foto

Īrijas, Nīderlandes, Francijas, ASV, Lielbritānijas kopražojuma filmas Mīla un draudzība (Love and Friendship) centrā ir apburoša atraitne, kura nonākusi izmisuma pilnā stāvoklī, jo palikusi bez iztikas līdzekļiem. Viņa pieņem vienīgo pareizo lēmumu šādā situācijā – ar skubu tikt pie vīra. Intrigante un valdzinātāja allaž dabū to, ko gribējusi, jo apveltīta ar velnišķu spēju redzēt cauri vīriešiem.

Tenku un baumu virmojums par viņas apšaubāmo reputāciju un “bīstamajiem sakariem” vijas līdz pat Londonai. Un nu viņa kopā ar savu konsultantu intīmajos jautājumos izstrādā stratēģisku plānu, kas var pilnībā pārvērst apkārtējo dzīves.

Vai prāts spēj pavēlēt sirdīm? Vai sirds spēj noturēties pretī, ja apstākļi tik grodi izslīpēti?

Filmā lomas atveido Keita Bekinseila, Hloja Seviņjī, Stīvens Frajs, Toms Benets, Morfida Klārka, Emma Grīnvela, Ksavjērs Samuels, Džastins Edvardss, Dženna Mureja u.c.

Filmas vienīgais seanss notiks 24. septembrī kinoteātrī Splendid Palace.

0 Komentāru