Baltijas jūras dokumentālo filmu forums notiks jau 20. reizi

Pievienot komentāru
Baltijas jūras dokumentālo filmu forums notiks jau 20. reizi
Publicitātes foto

Baltijas jūras dokumentālo filmu forums (Baltic Sea Docs) šogad notiks no 7. līdz 11. septembrim. Šogad tas notiks jau 20. reizi.

Baltijas jūras dokumentālo filmu forums ir nozīmīgākais dokumentālajām filmām veltītais projektu tirgus Baltijas valstīs, kas ik gadu Rīgā pulcē vairāk nekā 100 profesionāļus, bet skatītājiem Latvijā piedāvā iepazīties ar ievērojamām pēdējo gadu filmām.

Kā informē Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma projekta vadītāja Zanda Dūdiņa, šogad forumā piedalīsies 25 projekti, pārstāvot 16 valstis – Baltijas valstis, Ukrainu, Baltkrieviju, Gruziju, Vāciju, Bulgāriju, Dāniju, Somiju, Krieviju, Franciju, Lielbritāniju, Zviedriju, Slovākiju un Čehiju. Starptautisku televīzijas ekspertu un filmu fondu pārstāvju vērtējumam Rīgā tiks piedāvātas topošās filmas par bezbailīgiem jauniešiem, kas rāpjas augstākajās Krievijas celtnēs un torņos bez jelkādiem drošības līdzekļiem; par sieviešu cietumu Baltkrievijā; vīru paradīzi Krievijā – garāžu; piedošanu kara noziedzniekiem, Ukrainas jaunajiem zinātniekiem – mušu pētniekiem u.c. tēmām.

Foto

Latviju Baltijas jūras dokumentālajā forumā pārstāvēs četri projekti – dokumentālā kino klasiķa Ivara Selecka Latvijas portrets bērnu acīm; Lailas Pakalniņas ceļojums plastmasas karotei pa pēdām, kas top sadarbībā ar producentiem Igaunijā un Lietuvā; apjomīgs veltījums Baltijas valstu kino jaunajam vilnim Kristīnes Briedes un Audriusa Stoņa režijā; kā arī studijā Ego Media topošā filma par skandalozo krievu mākslinieku Pjotru Pavļenski, kas izmanto savu ķermeni, radot pret politisko iekārtu vērstas performances.

Dalība projektu tirgū profesionāļiem palīdz piesaistīt līdzfinansējumu filmu producēšanai, kā arī nodrošināt pabeigto filmu demonstrēšanu starptautiskajai auditorijai. Ik gadu filmu projektus vērtē 14 – 16 eksperti, tostarp ARTE, MDR, YLE, BBC pārstāvji. Pirms projektu tirgus filmu profesionāļi piedalās īpašos sagatavošanas kursos, ko vada starptautiski atzīti dokumentālā kino eksperti un pieredzējuši producenti.

Skatītājiem gan Rīgā, gan Latvijas reģionos forums piedāvās dokumentālo filmu programmu Ārpus labā un ļaunā. Notiks arī diskusijas ar filmu pārstāvjiem. Detalizētāka informācija par filmu programmu būs pieejama augusta sākumā.

Baltijas jūras dokumentālo filmu forumu organizē Nacionālais Kino centrs. Tas top sadarbībā ar starptautisko organizāciju European Documentary Network.