Baiba Sipeniece-Gavare par ”Jaungada taksometru”: Filma rada īstu svētku sajūtu un noskaņojumu

1 komentārs
Baiba Sipeniece-Gavare par ”Jaungada taksometru”: Filma rada īstu svētku sajūtu un noskaņojumu
Publicitātes foto

Māra Martinsona romantiskajā komēdijā ”Jaungada taksometrs” ētera personībai Baiba Sipeniece-Gavare atveido viedās sievietes tēlu, kuras labākie gadi aizskrējuši, bet tagad viņa ar prieku dalās ar savu pieredzi, ne tikai cilvēkiem palīdzot izvēlēties dāvanas un iesaiņot tās, bet arī savai kolēģei Aigai (Zanei Dombrovskai) apgūt vīriešu dažādās pasaules.

”Filmā atveidoju sievieti, kurai trakākais dzīves periods ir jau aiz muguras un kura uz galveno varoņu kaislībām var noraudzīties jau ar veterānes acīm. Varētu salīdzināt, ka esmu piespēles padevējs, nevis pats spēles galvenais spēlētājs. Kino valodā to droši vien sauc par otrā plāna lomu, uz kuru mani uzaicināja režisors Māris Martinsons bez aktieru atlases. Tas noteikti jau bija noticis gadiem iepriekš,” ar savu ceļu līdz aktrises karjerai pilnmetrāžas filmā ”Jaungada taksometrs” un lomu tajā stāsta Baiba Sipeniece-Gavare.

”Filmēšanās kino ir skaists žanrs, kurā man diemžēl maz ir nācies piedalīties, tāpēc Māra piedāvājumam piekritu nedomājot. Zinu, ko nozīmē strādāt televīzijā, kas ir tāds mirkļa pasākums, šodien tu tur esi, bet rītdien jau vairs neesi, taču kino ieiet mūžībā.

Tāpēc arī skatītājiem iesaku noskatīties filmu ”Jaungada taksometrs”, jo tā rada īstu svētku sajūtu un noskaņojumu. Vēlētos, lai šī filma būtu tāda kā Jāņos ”Limuzīns Jāņu nakts krāsās”, ko katru gadu mēs skatītos Jaunajā gadā. Tad es patiešām būtu ļoti priecīga,” atzīst Baiba.

Filma stāsta par notikumiem Vecgada vakarā, kad taksometrā nejauši atstātā Jaungada dāvana liek Andrejam (Laurim Reinikam) atcerēties raibo svinētāju kompāniju, kura tai vakarā viesojusies viņa automobilī. Bet vai pats taksists piedzīvos Jaungada brīnumu?

Filmas aktieru sastāvs: Lauris Reiniks, Nauris Brikmanis, Valdis Melderis, Zane Dombrovska, Dita Lūriņa-Egliena, Dārta Daneviča, Andris Bulis, Ieva Florence, Māra Sleja, Valters Krauze, Baiba Sipeniece-Gavere u.c.

Filma ”Jaungada taksometrs” no 30. novembra skatāma visā Latvijā.