Ar Toronto kinofestivālu sākusies cīņa par Oskara nominācijām

0 Komentāru
Ar Toronto kinofestivālu sākusies cīņa par Oskara nominācijām
Foto: AFP/ EPA/ LETA

Noslēdzoties Venēcijas kinofestivālam, kino pasaules uzmanība pievērsusies Kanādai, kur notiek Toronto kinofestivāls. Kā ierasts, tieši Toronto sākas gadskārtējā cīņa par Oskara nominācijām. Festivāla programma apliecina, ka kino veidotāji ir masveidā pievērsušies aktuālajai problēmai – rasu attiecībām.

Toronto pirmizrādi jau piedzīvojusi viena no lielākajām britu Oskaru cerībām – drāma Apvienotā Karaliste. Tas ir patiess stāsts par Āfrikas karali un balto britu sievieti – vienkāršu biroja darbinieci – džeza mīļotāju, kuru laulības izraisa politisko krīzi.

Filmas režisore Amma Asante uzsver, ka šī filma ir par mīlestību nevis politiku. Tās tapšanā Asante balstījusies uz savu dzīves pieredzi un vērtībām, jo ir augusi āfrikāņu ģimenē kolonijā. Filmas varoņiem par savu mīlestību jācīnās ar aizspriedumiem, noliegumu  un intrigām no abu pušu ģimenēm un pat valstīm.

Topošo Bostvanas karali filmā atveido britu aktieris Deivids Ojelovo. Viņa ekrāna partnere ir Holivudas slavu iemantojusī tautiete Rozamunde Paika. Lai gan filmas darbība risinās 40 gados, režisore atzīst, ka joprojām rasu jautājums sabiedrībā ir tabū lieta.

Filmas Apvienotā Karaliste pirmizrāde Toronto noslēdzās ar publikas stāvovācijām, līdz asarām novedot filmas radošo brigādi.

Toronto  festivālā ir iekļautas vēl vairākas kinolentes, kurās pievērsta uzmanība rasu jautājumam, tādējādi parādot kino industrijas reakciju uz rasistiskās spriedzes pieaugumu Amerikā.

Foto

0 Komentāru