Ar jaunām pirmizrādēm turpinās Venēcijas kinofestivāls

0 Komentāru
Ar jaunām pirmizrādēm turpinās Venēcijas kinofestivāls
Foto: AFP/ EPA/ LETA

Šodien ar kārtējām pirmizrādēm turpinās Venēcijas kinofestivāls. Aizvadītajā naktī pasaules pirmizrādi piedzīvoja filma Gaisma starp diviem okeāniem, kurā galvenās lomas atveido Oskara balvas laureāte Alīsija Vīkandere un Maikls Fasbenders. Kopumā 73. Venēcijas kinofestivālā tiks izrādīta daudzveidīga ar labi pazīstamiem vārdiem rotāta filmu programma, kam panākumi tiek solīti arī citos šīs sezonas festivālos.

Iepriekšējos gados Venēcijas kinofestivālā pirmizrādes piedzīvojušas tādas filmas kā Gravitāte, Putncilvēks, kas vēlāk saņēma prestižo ASV Kinoakadēmijas Oskara balvu. Šogad par Venēcijas festivāla galveno balvu sacentīsies 20 filmas, tajā skaitā amerikāņu modes dizainera Toma Forda uzņemtais trilleris Nakts dzīvnieki ar Džeiku Džilenholu un Eimiju Adamsu galvenajās lomās.

Uz Zelta lauvas balvu pretendē arī serbu režisors Emirs Kusturica ar kinolenti Uz piena ceļa, kurā viņš pats spēlē līdzās itāļu kinozvaigznei Monikai Belluči.

Konkursa programmā iekļauta vācu režisora Vima Vendersa, kanādiešu režisora Denī Vilnēva un krievu režisora Andreja Končalovska kinodarbi. Pēdējā brīdī Zelta lauvas nominācijām tika pievienota Čīles kinorežisora Pablo Laraīna biogrāfiskā filma Žakija, kurā bijušo ASV pirmo lēdiju Žaklīnu Kenediju attēlo aktrise Natālija Portmane.

Ārpus konkursa tiks izrādītas pirmās divas sērijas no itāļu režisora Paolo Sorentīno televīzijas miniseriāla Jaunais pāvests, kurā galveno lomu atveido britu aktieris Džūda Lovs. Tāpat cīņā par festivāla balvām nepiedalīsies aktiera un režisora Mela Gibsona jaunākais darbs par Otro pasaules karu.

Šogad Venēcijas filmu festivāla žūrijas priekšsēdētājs ir britu režisors Sems Mendess, kurš uzņēmis Džeimsa Bonda kinolentes Operācija Skyfall un Spektrs.

Venēcijas kinofestivāls turpināsies līdz 10. septembrim.

Foto

0 Komentāru