Komentāri
Aktieri un aktrises šovakar noslēgs cīņu par Lielo Kristapu! Kurus žūrija būs novērtējusi visaugstāk?
F64 / LETA

Kinoteātrī Splendid Palace šovakar kulminēs Nacionālais filmu festivāls – tiks pasniegtas Lielā Kristapa balvas 23 kategorijās.

Ar prestižo Lielā Kristapa balvu pasniegšanu labākajām filmām un filmu ražošanā iesaistītajiem profesionāļiem šovakar noslēgsies Nacionālais filmu festivāls Lielais Kristaps. Balvas tiks pasniegtas jau 28.reizi.

Festivāla atklāšana, kas notika 6. oktobrī, tika veltīta izcilajam režisoram Jānim Streičam, kurš šogad svin 80 gadu jubileju. Arī festivāla noslēguma ceremonijā tiks atzīmēta cienījamā režisora daiļrade, pasniedzot viņam balvu par mūža ieguldījumu kino mākslā.

Kinorežisors Jānis Streičs / LETA

Kinorežisors Jānis Streičs / LETA

Kopumā Lielā Kristapa balvas tiks sadalītas 23 nominācijās, tostarp labākā spēlfilma, labā dokumentālā filma, labākais režisors, labākā aktrise, labākais aktieris un citas.

Balvai labākās pilnmetrāžas spēlfilmas kategorijā izvirzītas Lailas Pakalniņas filma Ausma, Renāra Vimbas debijas spēlfilma Es esmu šeit un Dāvja Sīmaņa spēlfilma Pelnu sanatorija. Visi šo filmu režisori ir arī nominēti labākā spēlfilmas režisora godam.

Uz labākās aktrises balvu šogad pretendē trīs mākslinieces – Agnese Cīrule (Pelnu sanatorija), Elīna Vaska (Es esmu šeit) un Madara Botmane (Jānis. Elza. Mīlas grāmata). Savukārt cīņa par labākā aktiera titulu ir sīvāka – nominēti četri kandidāti: Andžejs Jānis Lillientāls (Es esmu šeit), Maksims Lazarevs (MOŽ), Ulrich Matthes (Pelnu sanatorija) un Vilis Daudziņš (Ausma).

Foto

Vēl Lielā Kristapa balvas tiks piešķirtas labākajām dokumentālajām, animācijas un debijas filmām, labākajiem otrā plāna aktieriem – starp nominantiem šajā kategorijā ir arī Rēzija Kalniņa un Andris Keišs, labākajam operatoram, scenāristam, komponistam, māksliniekam, montāžas režisoram, kā arī balvas tiks piešķirtas par labāko grimu un kostīmiem.

Lasi vēl