10 filmas, kas noteikti jāredz kinofestivālā Spektrs

Komentāri
10 filmas, kas noteikti jāredz kinofestivālā Spektrs
Filmas publicitātes materiāli

No 7. līdz 13. novembrim kinoteātrī Kino Citadele jau sesto reizi norisināsies kinofestivāls Spektrs, piedāvājot līdz šim spēcīgāko programmu.

Latvijas rudens kinofestivālu birumu arī šogad bagātina kinoprojekta Spektrs organizētais tāda paša nosaukuma kinofestivāls. Bez žūrijas un balvām, bet ar demokrātisku un ļoti entuziastisku pieeju kino — ik gadu festivālā tiek piedāvāts astoņas līdz divpadsmit filmas, un katra no tām ir skatītāju uzmanības vērta! Spektrs zināms ar gaidītāko un pārsteidzošāko filmu pirmizrādēm, kā arī īpašiem kinomīļu iecienītiem pasākumiem — Holivudas un pašmāju filmu prezentācijām, izglītojošām lekcijām un dažādiem pārsteigumiem.

Šoruden festivāls norisināsies jau sesto reizi un piedāvās savu līdz šim izcilāko programmu — lielisku filmu koncentrācijas ziņā nu pietuvojoties spilgtākajiem ārvalstu analogiem. Festivāla seja šoreiz ir talantīgā aktrise un pieckārtējā Oskara balvas nominante Eimija Adamsa — viņas filma Atnācēji (Arrival) talantīgā kanādieša Denī Vilnēva režijā atklās festivālu.

Foto

Festivālu noslēgs dizainera un režisora Toma Forda intriģējošais un darbs Nakts dzīvnieki (Nocturnal Animals), kur Eimijas partneri būs Džeiks Džilenhols, Maikls Šenons un Ārons Teilors-Džonsons.

Tāpat festivāla programmā viena no gada spēcīgākajām drāmām Mančestra pie jūras (Manchester by the Sea) ar izcilu Keisija Afleka un Mišelas Viljamsas sniegumu. Esiet gatavi arī Taikas Vaititi ekscentriskajai komēdijai Mežakuilis un ūdenskrese (Hunt for the Wilderpeople), katastrofu filmai Vilnis (Bølgen) un skarbajam mūsdienu vesternam Par katru cenu (Hell or High Water)!

Kā īpašs gardums kino baudītājiem — pavisam svaiga dokumentālā filma Vernera Hercoga sapņi par savienoto pasauli (Lo and Behold, Reveries of the Connected World), kurā mūsdienu klasiķis sados pamatīgu sutu atkarīgajiem no mūsdienu tehnoloģijām, viedtālruņiem un virtuālās vides.

Foto

Festivāla apmeklētājus gaida daudzpusīga, intriģējoša un aizraujoša kino programma no visas pasaules — šogad festivālā būs redzamas filmas no Norvēģijas, Lielbritānijas, Kanādas, Francijas un pat Jaunzēlandes. Lielākā daļa filmu festivālā piedzīvos Latvijas pirmizrādi:

 • Atnācēji, rež. Denī Vilnēvs, festivāla atklāšanas filma
 • Vernera Hercoga sapņi par savienoto pasauli, rež. Verners Hercogs,
 • Vilnis, rež. Rors Utaugs
 • Mežakuilis un Ūdenskrese, rež. Taika Vaititi
 • Gausie rietumi (Slow West), rež. Džons Maklīns
 • Ķēriens (Snatch), rež. Gajs Ričijs
 • Par katru cenu, rež. Deivids Makenzijs
 • Mančestra pie jūras, rež. Kenets Lonergans
 • Tas ir tikai pasaules gals (It’s Only the End of the World), rež. Ksavjē Dolans
 • Nakts dzīvnieki, rež. Toms Fords, festivāla noslēguma filma.

  Filmas publicitātes materiāli

  Filmas publicitātes materiāli

Ar pilnu festivāla programmu tuvāko nedēļu laikā būs iespējams iepazīties vietnēs kinospektrs.lv un facebook.com/kinospektrs.

Lasi vēl