Komentāri
Kino, specefekti un kauju imitācija kinopilsētā Cinevilla
Foto: facebook/Cinevilla

Nākamsestdien, 11. jūlijā, kinopilsētā Cinevilla ikvienu apmeklētāju gaidīs piedzīvojumu pilna diena. Ikviens būs aicināts aktīvi izbaudīt kino aizkulišu dzīvi un izbaudīt kauju rekonstrukcijas.

No plkst. 11 varēs vērot 1918. gada brīvības cīņu kauju imitācijas mēģinājumu, bet plkst. 13 norisināsies pats uzvedums, kurā piedalīsies aptuveni 70 cīnītāji. Plkst. 16 līdzīgā imitācijā tiks atainotas 1944. gada aizsardzības kaujas Kurzemē, kurās piedalīsies aptuveni 120 dalībnieki. Abas kauju imitācijas norisināsies Lielpilsētas daļā, apmeklētājiem būs iespēja vērot, filmēt un fotografēt, informē biedrības Latviešu karavīrs vadītājs Normunds Jērums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kauju rekonstrukcijās piedalīsies pārstāvji gan no Latvijas, gan Lietuvas un Igaunijas, kas papildinās tehnisko nodrošinājumu un specefektu – kaujas ainu izveidi, lai skatītājiem tas paliktu atmiņā kā neaizmirstams piedzīvojums.

Abu kauju starplaikos paredzēta militāras tehnikas, II Pasaules kara vieglo un smago transportlīdzekļu, un ieroču ekspozīcijas apskate, 20.gs. perioda karavīru formas tērpu ar uzkabi un ieročiem uzlaikošana, par atsevišķu samaksu iespēja izšaut no dažādu veidu salūtieročiem.

Visas dienas garumā kinopilsētas Cinevilla apmeklētājiem būs iespēja piedalīties piedzīvojumā Rīgas Sargu izaicinājums, kurā paredzēta aktīva darbība ģimenēm, draugu lokam, kompānijām. Leģendas kontrolpunkti ar tehnisko nodrošinājumu un instruktoru klātbūtni būs izvietoti dažādos Cinevillas brīvdabas objektos. Būs iespēja piedzīvot gan Safari braucienu, gan Piedzīvojumu pie Zvejnieka dēla, Izpletņa vilkšanu, Dūmu vagona piedzīvojumu, Rīgas Sargu šautuvi un Zirnekļa cilvēka piedzīvojumu.

Visas dienas garumā Mazpilsētas daļā darbosies Cinevillas krodziņš, brīvdabas bērnu laukums un tirdziņš ar lauku labumiem un našķiem.

Ieejas maksa: bērniem līdz 6 gadiem bez maksas; 7-12 gadi 3 eiro; jauniešiem no 13 gadu vecumā, kā arī pieaugušajiem – 5 eiro.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl