Ķīnā sācies pasaulē lielākais ledus skulptūru festivāls

0 Komentāru
Ķīnā sācies pasaulē lielākais ledus skulptūru festivāls
Foto: APF/ Scanpix

Ķīnas ziemeļaustrumu pilsētā Harbinā šodien atklāts tradicionālais ledus un sniega festivāls, kurā piedalās tēlnieki no visas pasaules. Pasākums šogad norit 31. reizi un par ledus un sniega trūkumu nevar sūdzēties.

Ziema Harbinā tradicionāli ir barga, tāpēc tieši šī pilsēta izvēlēta par mājvietu grandioziem sniega un ledus veidojumiem. Ne velti pasākums tiek rīkots tieši šajā pilsētā – izejmateriālu te netrūkst. Ledus skulptoriem tiek piegādāts no blakus esošās Songvā upes, kur tas ir tīrs un kristāldzidrs, jo upe parasti aizsalst ļoti lēni.

Atsevišķiem veidojumiem nepieciešami tūkstošiem kubikmetru sniega, un to būvēšanā vismaz nedēļu no vietas skulptoru vadībā strādājuši desmitiem cilvēku. Starp no ledus darinātajiem mākslas darbiem ir pilis, milzu labirinti, flīģeļi, tvaika lokomotīves dabīgā lielumā.

Daudzi skulptori izvēlējušies ledus bluķus izgaismot ar daudzkrāsainām gaismām, pastiprinot vizuālo efektu. Lai arī festivāla atklāšanā par gaismas trūkumu līdz šim nebija jāsūdzas, jo festivāls parasti tika atklāts ar iespaidīgu pirotehnikas šovu, šogad šī tradīcija daudziem par sarūgtinājumu netika īstenota.

Arī Latvijā ik gadu pulcējas ledus skulptori. Viens no senākajiem notikumiem ir starptautiskais ledus skulptūru festivāls Jelgavā, kas no 6. līdz 8. februārim apmeklētājus pulcēs jau 17. reizi.

0 Komentāru