Ķīnā atklās vēl vienu Disnejlendu

0 Komentāru
Ķīnā atklās vēl vienu Disnejlendu
Foto: AFP/ EPA/ LETA

Pasaulē par vienu Disnejlendas atrakciju parku nu būs vairāk. Jaunā Disnejlenda šonedēļ tiks atklāta Šanhajā. Līdz ar to Ķīnā nu būs divi šādi atrakciju parki, jo pirmais no tiem jau darbojas Honkongā.

Ķīna ir tik liela, ka tajā ir vietas divām Disnejlendām. Tā ar pārliecību saka Honkongas Disnejlendas vadītājs, uzsverot, ka viņu neuztrauc konkurence, ko tagad veidos Šanhajas jaunā Disnejlenda.

Kopuzņēmums, kuru veido ASV izklaides industrijas milzis Disneja kompānija kopā ar Ķīnas valsts konsorciju, jaunajā izklaides parkā ieguldījis 5,5 miljardus dolāru. Disneja kompānija ir paziņojusi, ka tās ir lielākās ārvalstu investīcijas Ķīnas vēsturē.

Jaunais atrakciju parks tiek atvērts laikā, kad Honkongas Disnejlendas ienākumi sāk sarukt. Pirmo reizi kopš 2009. gada pērn ienākumi samazinājušies par sešiem procentiem, salīdzinot ar 2014. gadu. Savukārt par desmit procentiem sarucis apmeklētāju skaits, jo ievērojami samazinājies viesu skaits, kuri Honkongas Disnejlendu apmeklē no kontinentālās Ķīnas. Līdz ar to var prognozēt, ka, atklājot Šanhajas Disnejlendu, Honkonga, visticamāk, turpinās piedzīvot apmeklētāju lejupslīdi.

Lai to censtos novērst, Honkongas Disnejlenda viesus vilina ar nupat atvērtu jaunu filmas Zvaigžņu kari tematisko atrakciju.

Foto: Disnejlendas citviet pasaulē

0 Komentāru