Kazahstānu skārusi ”miega slimība”

Komentāri
Kazahstānu skārusi ”miega slimība”
Foto: Andreas Kollmorgen, Flickr.com

Kazahstānā mediķi jau vairākus mēnešus nespēj tikt skaidrībā ar kādu mīklainu saslimšanu. Jau divus gadus neparastā slimība neliela ciemata iedzīvotājiem liek iekrist miegā uz vairākām dienām.

Kalači ciemats, kas ieguvis iesauku gulošā ieplaka, atrodas Akmolas apgabalā Kazahstānas ziemeļos. Ciemā kopumā dzīvo 680 cilvēki. Kopš pirmā sasirgšanas gadījuma reģistrēšanas pirms diviem gadiem savādā slimība jau skārusi 126 cilvēkus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saskaņā ar slimnieku sacīto, mistiskā saslimšana liek viņiem būt ļoti miegainiem vai arī liek aizmigt ciešā miegā uz vairākām dienām. Cilvēki cieš arī no halucinācijām, augsta asinsspiediena un atmiņas zuduma. Elza Andrejeva – viena no ciema iedzīvotājiem, kura cieš no šīs slimības – skaidro, ka spēj atcerēties tikai tos notikumus, kas bija pirms saslimšanas. Viņa pat neatceras, kā nokļuva slimnīcā.

Neskaitāmas mediķu komisijas, neraugoties uz vairākiem pētījumiem, tā arī nav varējušas noteikt slimības iemeslus. Daudzi ciema iedzīvotāji domā, ka neparasto slimību radījušas kaimiņu apgabalā esošās urāna raktuves. Zinātnieki uz raktuvēm tikuši nosūtīti vairakkārt, taču nekādu radiāciju viņi nav atklājuši. Arī sāļu un smago metālu saturs ūdenī un augsnē ciematā ir normas robežās.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl