Kaut kas traks! Latvijā darbojas draudze, kas sludina makaronu dievišķumu

1 komentārs
Kaut kas traks! Latvijā darbojas draudze, kas sludina makaronu dievišķumu
Pixabay

Pastafariānisma augstākā dievība ir Lidojošais makaronu monstrs un draudzes mērķis ir “sludināt Lidojošā makaronu monstra evaņģēliju un darīt par mācekļiem tos, kas tic”.

Rīgas Pastafariānisma draudzes Statūtos ir norādīts, ka draudzes darbības uzdevums ir “pasludināt tefteļu un makaronu gaismu”.

Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes profesors Valdis Tēraudkains izdevumam Latvijas Avīze skaidro, ka “Pastafariānisms” ir kustība, kas veidojusies ASV kā protests pret kreacionismu jeb uzskatu, ka pasaule, dzīvība un cilvēks ir dievišķas radīšanas rezultāts. Vairākumā valstu, izņemot Nīderlandi un Jaunzēlandi, tā nav atzīta kā reliģija.

“Bobija Hendersona 2005.gadā izveidotā “Lidojošā makaronu monstra baznīca” ir populāra jauniešu vidū. Droši vien pateicoties satīrai un dogmu noliegumam,” skaidro profesors.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl