Kauguru rudens svētkos uzstāsies Busulis un Riva

Pievienot komentāru
Kauguru rudens svētkos uzstāsies Busulis un Riva
Foto: LETA

Nākamsestdien, 5. septembrī, Jūrmalā, Raiņa ielā, norisināsies Kauguru rudens svētki, piedāvājot bagātīgu kultūras un izklaides programmu. Visas dienas garumā norisināsies koncerti, izklaides un sporta aktivitātes, radošās darbnīcas, kurās ikvienam būs iespēja piedalīties bez maksas. Svētku noslēgumā uzstāsies Intars Busulis un Abonementa orķestris Kārļa Lāča vadībā.

Šis ir Raiņa jubilejas gads, tādēļ arī Kauguru rudens svētku programma sasaucas ar izcilā latviešu dzejnieka dramaturģijas pērlēm. Jūrmalas kolektīvu muzikālie, deju un teātra priekšnesumi apvienoti zem nosaukuma Spēlēju, dancoju, aktivitātes un radošās darbnīcas bērniem vieno Zelta zirga tematika, bet izglītojošās aktivitātes pieaugušajiem par Kauguru vēsturi un jūru, kā arī erudīcijas un sportiskās formas pārbaudes apvienotas pasākumu kopumā Pūt vējiņi!, informē Jūrmalas pilsētas domē.
Spēlēju, dancoju

Vai zinājāt, ka Kauguri ir apdzīvotākā Jūrmalas pilsētas daļa? Šeit ir daudz skolu un dažādu pašdarbības kolektīvu. Kaugurieši gan spēlē teātri, gan dzied un dejo, kā arī aktīvi sporto – spēlē futbolu un handbolu. Turklāt iespējas atrast sev interesējošas brīvā laika nodarbes ir visām paaudzēm – bērniem, jauniešiem, pieaugušajiem un arī senioriem. Radošie pašdarbības kolektīvi un Jūrmalas Bērnu un jauniešu interešu centrs ir radījuši koncertprogrammu, lai sev un visiem klātesošajiem sagādātu īstus svētkus. Programma ar savu daudzveidību priecēs gan lielos, gan mazos svētku apmeklētājus Raiņa ielā uz lielās skatuves laikā no plkst. 12.00 līdz 19.00.

Radošās darbnīcas un aktivitātes bērniem

Ja plānojat Kauguru rudens svētkus apmeklēt kopā ar bērniem, varat būt droši – garlaicīgi nebūs! Laikā no plkst.12.00 līdz 17.00 Raiņa ielas posmā no Jurģu līdz Nometņu ielai būs plaša aktivitāšu un radošo darbnīcu zona bērniem – piepūšamās atrakcijas Lec kā zirgs, orientēšanās mazajiem Saliec Raiņa dzejoli, kā arī Bērnu un jauniešu interešu centra un Jūrmalas Mākslas skolas audzēkņu vadītas radošās darbnīcas, kurās mazie svētku apmeklētāji varēs izveidot pašdarinātus, dekoratīvus koka magnētiņus, izzināt ziedu kārtošanas mākslu jeb floristiku, pamēģināt aušanu uz nelielām, bet īstām stellēm, iemācīties locīt origami un vēl izmēģināt daudzas citas interesantas nodarbes.

Mūsdienīgu sporta veidu paraugdemonstrējumi

Svētki būs īpaši interesanti arī jauniešiem, kam patīk mūsdienīgi sporta veidi un aktivitātes. Jūrmalas Bērnu un jauniešu interešu centrs skatītājus pārsteigs ar kartinga, skeitborda, Lego robotikas paraugdemonstrējumiem un velomācības prezentācijām. Tāpat visi interesenti varēs vērot arī Jūrmalas boksa skolas prezentācijas un SBS Jūrmala galda tenisa paraugdemonstrējumus un sacensības.

Pārbaudi spēkus, asini prātu un iepazīsti Kauguru vēsturi un jūru!

Pieaugušie atsevišķā, izzinošā aktivitāšu un atpūtas zonā Pūt vējiņi! varēs iepazīties ar Kauguru vēsturi, uzzināt interesantus faktus par Kauguriem senatnē un mūsdienās, kā arī ielūkoties nākotnes projektos un iecerēs. Tie, kuri vēlēsies pavadīt laiku mierīgākās noskaņās, būs aicināti piedalīties jūras glezniecības plenērā vai aplūkot jūras tematikai veltītas fotogrāfijas. Savukārt izkustēties un pārbaudīt savu sportisko formu piedāvās stafetes, spēka un veiklības pārbaudes šķēršļu joslā Zvejnieka dēls. Sarūpēti radoši un erudīcijas uzdevumi arī prāta asināšanai.

Prieks sirdij un vēderam

Kas gan būtu rudens svētki bez īsta amatnieku tirdziņa un pašgatavotiem kārumiem? Visu dienu darbosies Kauguru tirdziņš, kurā varēs iegādāties amatnieku darinājumus, smukumlietas un gardumus, pirms tam vērojot arī arodu demonstrējumus.

Krāšņs un muzikāls vakara noslēgums

Vakara koncertā pirms Intara Busuļa un Abonementa orķestra uzstāšanās un svētku uguņošanas no plkst. 19.00 uz lielās skatuves muzicēs arī DJ Gustavito, Markus Riva un Rock5.

Sīkāka informācija par Kauguru rudens svētku programmu un citiem pasākumiem pieejama Jūrmalas pilsētas mājaslapā jurmala.lv.