Kastanis – tavs rudens talismans pārticībai, veselībai un ģimenes laimei

15 komentāri
Kastanis – tavs rudens talismans pārticībai, veselībai un ģimenes laimei
Pixabay

Kastanim piemīt īpašība neitralizēt negatīvo enerģiju un atraisīt cilvēku slēptākās spējas, tāpēc tas iemīļots kā talismans. Rudenī, kad ienākušies kastaņa augļi, neaizmirsti valgi brūno bumbuli ielikt mēteļa kabatā – veiksmei, laimei un veselībai! Vairāk par kastaņa enerģiju un ietekmi uz cilvēka veselību portāls Skaties.lv jautāja dziedniekam un pirtniekam Ziedonim Kārkliņam.

”Kastanis ar savu enerģētiku vairo gan cilvēka individuālo skaistumu, gan veicina ģimenes materiālo un emocionālo labklājību. Kastanis cilvēkus iepriecina un palīdz realizēt sapņus, idejas.

Kastanis ir viens no retajiem, kas palīdz cilvēkam padomāt pašam par sevi. Svarīga īpašība, jo ir ļoti daudz cilvēku, kuri domā par visu pasauli, bet par sevi nedomā.

Kastanis veicina fantāziju, intuīciju, kā arī cilvēkam piedod veselīgu egoisma devu,” sarunā ar Skaties.lv uzsver Kārkliņš.

Tāpat kastanim piedēvē enerģiju, kas rūpējas par pārticību. ”Latvietim pēc viņa dzīvesziņas šūpulī ir ielikts, ka viņš ir pārticis, viņam visa ir gana.

Kastanis ar savu enerģētiku veicina arī biznesu un ir labs koks pie sabiedriskām ēkām,” akcentē Kārkliņš.

Dziednieks gan apstrīd plaši izplatīto viedokli, ka pēc gada par katru cenu no kastaņa, kas rudenī ielikts mēteļa kabatā, jāatbrīvojas, jo, turēts ilgāk, tas sākot piesaistīt negatīvo enerģiju. ”Ļaunuma nav, bet labuma arī nav. Vienkārši kabatā dilst caurums,” saka dziednieks.

Viņš atgādina, ka augus un augļus ievāc uz vienu ciklu – no ražas līdz ražai. Izņēmums nav arī brūnie kastaņu bumbuļi.

Tikpat svarīgas, cik kastaņu enerģija, ir kokam un tā augļiem piemītošās īpašības, kas veicina un atjauno veselību.

”Smukais, brūnais bumbulītis ir fantastiska lieta, kas palīdz atbrīvoties no dažādām locītavu sāpēm. Tāpēc to nēsā gan kabatā, gan ver uz diedziņa un nēsā ap vidukli, citi karina arī kaklā.

Gan kastaņa ziedi, gan augļi ir brīnišķīgi, lai nostiprinātu vēnu sistēmu. No ziediem vāra tēju, bet uz augļiem lej šņabi, ko ierīvē kājās, kā arī pa 20 pilieniem ūdenī lieto iekšķīgi. Pastāv arī sausais skrubis, kad samaltus kastaņus pirtī masē mitrās kājās, lai atvieglotu vēnu problēmu.

No kastaņiem var taisīt arī dažādas ziedes, piemēram, uz zirgkastaņu ziediem uzlej 60 grādīgu šņabi un notur divas nedēļas. Tad izkāš un sajauc kopā ar kumelīšu pulveri, salvijas lapām, cūku taukiem vai labāk – bebru vai āpšu taukiem,” par kastaņu brīnišķīgo spēju veicināt veselību stāsta dziednieks un pirtnieks.

Kastanis veselībai un sadzīvei

  • Vienu ēdamkaroti kastaņu pulvera uz puslitru ūdens atstāj pa nakti. No rīta uzvāra, nokāš un iegūst lielisku piedevu vannai, kas uzlabo asins cirkulāciju ādā, tai piešķir tonusu, un āda kļūst jaunāka.
  • Kastaņu pulveris ļoti labi noder matu kopšanā. To iemasē galvas ādā, patur un izmazgā. Rezultātā lieliski noregulējas tauku dziedzeru darbība, samazinās matu izkrišana, pastiprinās matu augšana.
  • Tāpat kastaņu pulveris noder, mazgājoties dušā.
  • Kastaņu pulvera putriņu var uzklāt uz sejas kā masku, ”lai pēc nakts, ko pavadījāt dejojot, āda izskatītos it kā jūs visu nakti būtu pavadījusi guļot”.
  • Kastaņu putriņa palīdz likvidēt sasitumu sekas, kā arī cīnās ar sieviešu krūšu slimībām.
  • Labs līdzeklis pret hemoroīdiem ir litrā ūdens uzvārīti 100 grami kastaņu mizas. Novārījumu pievieno vannai.
  • Kastaņu lapu novārījums der paaugstināta asinsspiediena gadījumā, arī mazina locītavu sāpes, reimatismu, osteohondrozi.
  • Dažādus augļu pulverus var izmantot kā zobu kopšanas līdzekli, un samalti kastaņu augļi ir viens no tiem.
  • Ar kastaņu pulveri var aizstāt ierastos veļas mazgājamos pulverus.
  • Kastaņu pulveris ir lielisks līdzeklis cīņā pret kodēm – kastanis iznīcina kožu kāpurus.