Aicina uz piekto nakts sēņošanas festivālu Ejom bakuot!

0 Komentāru
Aicina uz piekto nakts sēņošanas festivālu Ejom bakuot!
Foto: Aivar Ruukel, Flickr

Kārsavas novada dabas parkā Numernes valnis nākamsestdien, 10. septembrī, norisināsies nakts sēņošanas festivāls Ejom bakuot! (Ejam bekot!). Šogad sēņošanas tradīcijai naktī apritēs pieci gadi.

Šogad sēņošanas festivālu bagātinās dienas daļa, kuras sākums plānots plkst. 16.00. Latvijas Dabas muzeja mikoloģe Inita Dāniele pasākuma apmeklētājiem palīdzēs iepazīt Latvijā augošās sēnes un to īpašības. Īpaši aicinātas ģimenes ar bērniem, kas varēs doties sēņot dienas gaišajā daļā un iespējams pat atrast kādu retumu dabas parka Numernes valnis teritorijā. Jaunākajiem dalībniekiem tiks piedāvātas izzinoši-radošas aktivitātes, savukārt pieaugušie varēs pārbaudīt savas zināšanas, izspēlējot spēli Atpazīsti sēnes.

Sēņošanas festivāla Ejom bakuot! nakts daļas sākums plānots plkst. 20.30.

Foto

Pasākuma organizatori aicina izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu apģērbu, apbruņoties ar lukturīti labākai redzamībai, grozu atbilstoši savai sēņošanas pakāpei, nazīti. Komandas sastāvā – trīs cilvēki. Noslēgumā visi dalībnieki tiks cienāti ar gardu zupu un īpašu atradumu saimnieki tiks arī pie balvām, sola sēņošanas festivāla rīkotāji.

Nakts sēņošanas festivāls piecu gadu laikā no vietēja mēroga aktivitātes jauniešiem ir izaudzis līdz starptautiskam pasākumam, kas šajā gadā solās pulcināt dalībniekus ne tikai no Latvijas, bet arī no Armēnijas, Ukrainas, Polijas, Moldovas un Bulgārijas.

Komandas nakts sēņošanas festivālam var iepriekš pieteikties pa tālruni 28343926 vai rakstot uz e-pastu: [email protected]

0 Komentāru