Kāpēc latviešu dizaineru apģērbi ir dārgi?

0 Komentāru
Kāpēc latviešu dizaineru apģērbi ir dārgi?
()

Modes eksperti uzskata, ka kvalitatīvs audums un izejmateriāli ir tas, kas padara latviešu apģērbu zīmolu tērpus dārgus.

Šovbiznesa pārstāvis Kešers atzīst, ka vidusmēra latvietim iegādāties latviešu dizaineru darinātos tērpus ir padārgi. ”Es pats arī šuju un zinu, cik tas ir dārgi. Gan audums, gan darbs, kā arī uzcenojums, ko uzliek veikals, apģērba cenu padara dārgu,” atzīst Kešers, ” bet tas labums ir tāds, ka tikai Tev vienīgajam ir tāds apģērbs. Tā ir tā vērtība, par ko tu maksā.”

Savukārt Maija Silova uzskata, modes dizainers nevar atļauties veidot lētus tērpus. ”Modes mākslinieks atbild ar savu vārdu. Viņš nevar prezentēt tērpu, kas veidots no lēta auduma, tāpēc daudzi izvēlas ļoti kvalitatīvus materiālus,” uzskata M. Silova, skaidrojot iemeslus, kāpēc latviešu dizaineru cenas var izrādīties augstas.

”Ja mums būtu liels tirgus, tad viņiem būtu lielāki ražošanas apjomi, līdz ar to zemākas cenas,” skaidrojot augstās cenas, uzskata U. Ulme Sila, ”bet nu mums ir jāatbalsta savējie tērpu dizaineri.”

Eksperti gan norāda, ka kvalitatīvs apģērbs labi saglabājas, tāpēc augsta cena ir attaisnojama. Turklāt to var nodot mantojumā gan bērniem, gan mazbērniem.

0 Komentāru