Kannu kinofestivālā ielaižot dāmas tikai ”augstpapēdenēs”

0 Komentāru
Kannu kinofestivālā ielaižot dāmas tikai ”augstpapēdenēs”
Foto: AFP/ LETA

Neparasts skandāls piemeklējis Kannu kinofestivālu. Plašu kritiku izpelnījušās atklātībā nonākušās ziņas, ka festivāla filmu skatēs netiekot ielaistas sievietes bez augstpapēžu kurpēm.

Plašu sabiedrības kritiku festivāls izpelnījās pēc tam, kad laikraksts Screen Daily ziņoja, ka vairākas sievietes netika ielaistas uz Keitas Blanšetas filmas Karola pirmizrādi, jo viņām kājās bijušas kurpes bez papēžiem. Vairākām no kino mīļotājām krāšņāku apavu valkāšanu ierobežo veselības traucējumi. Citām filmu fanēm apavi bijuši klāti ar dārgakmeņiem, taču, neskatoties uz to krāšņumu, viņām esot atcirsts – nopērciet normālus apavus un tad nāciet atpakaļ.

Festivāla direktors paziņojis, ka tās ir baumas. Sociālās saziņas vietnē TwitTer Tjerī Fremo rakstīja, ka “noteikumi nav mainījušies. Nekāds smokings, nekāds vakartērps, tur nav minēts nekas par papēžiem”. Eimijas Vainhausas dokumentālās filmas direktors Asifs Kapadia tviterī viņam gan uzreiz iebilda, ka arī viņa sievai sākumā liedza ieeju filmas pirmizrādē, jo viņai kājās nebija augstpapēžu kurpes, vēlāk gan viņai tika ļauts ierasties.

Šis nav vienīgais noteikums, kas šogad Kannās izpelnījies kritiku. Festivāla organizatori ir mudinājuši izvairīties arī no pašbilžu jeb selfiju uzņemšanas festivāla laikā.

0 Komentāru