Kādu mūziku klausās ķirurgi operāciju laikā?

1 komentārs
Kādu mūziku klausās ķirurgi operāciju laikā?
Foto: Dave Gough, Flickr.com

Mūzika operācijas zālē rada mierīgu noskaņu, kā arī mazina stresu un nomaskē iekārtu radīto troksni, atzīst Baltijas vēnu klīnikas asinsvadu ķirurgs Dr. Ints Ūdris, piemetinot, ka neatminas situāciju, kad kolēģis vai pacients vēlējies, lai operācijas zālē valda klusums.

Lielbritānijā 80% operāciju zālēs skanot mūzika, kā atzinuši mediķi, tas palīdz viņiem koncentrēties. Fona mūzika arī radot atbrīvotāku gaisotni operācijas laikā un uzlabojot ārstu savstarpējo komunikāciju. Mediķi uzskata, ka mūzika atstāj pozitīvu iespaidu uz pacientiem. Domājam, ir vērts noskaidrot, vai arī Latvijā varētu veidoties operāciju zāles dziesmu tops.

Ir bijuši gadījumi, kad pacients izvēlas dziesmu no vācu rokgrupas Rammstein repertuāra. Tomēr pārsvarā gan pacienti, gan priekšroku dod nomierinošai un relaksējošai melodijai, visbiežāk – klasiskajai mūzikai.

Arī citās Latvijas ārstniecības iestādēs operāciju zālēs skan mūzika. Piemēram, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā ārsti izvēlas klausīties lielākoties iekārtu radītā trokšņa dēļ. Parasti mūziku telpās rada radio vai kompaktdisku atskaņotājs.

Vairāk skaties videosižetā!

1 komentārs