Kāda saistība mūzikai un veseliem zobiem? Uzzini video!

Komentāri

Britu zinātnieki izstrādājuši muzikālo formu sekmīgai zobu tīrīšanai – radīta īpaša muzikālā zobu birste, kas ”dzied” brīdī, kad zobi tiek tīrīti pareizi.

Zinātnieki izrēķinājuši takts mēru, takšu skaitu, mūzikas ritmu, ātrumu un citus komponentus, kas labvēlīgi ietekmē zobu tīrīšanu. Pat izveidots skaņdarbu tops, kuru pavadībā bērni rūpīgāk tīra zobus. Tā absolūtais līderis ir dienvidkorejiešu skatuves mākslinieks PSY ar savu hitu Gangnam Style. Otrajā vietā atrodas Riannas dziesma Diamonds, bet trešajā – Gotjē skaņdarbs Somebody That I Used To Know.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Es domāju, ka tīņu vecumā mūzika ļoti labi strādā. Viņiem tas patiktos, jo tā ir diezgan aša, ritmiska mūzika,” norāda stomatoloģe Anda Brinkmane. Turklāt mūzikas klips ir tieši trīs minūšu garš, un tas ir optimālais ilgums vienai zobu tīrīšanas reizei.

Mūzikas terapeite Zane Kruimane skaidro, ka mūzika ir ļoti noderīgs instruments bērnu izglītošanā.

Vairāk par to, kādus brīnumus muzikālā zobu birste veic praksē, skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl