Kad fonogramma neklausa: septiņas aprunātākās izgāšanās krievu estrādes vēsturē

4 komentāri
Kad fonogramma neklausa: septiņas aprunātākās izgāšanās krievu estrādes vēsturē
f64

Visai īpatnēju zvaigžņu stundu piedzīvojis Valērijs Meladze. Nupat notikušajā konkursā Jaunais vilnis Sočos mūziķim mazliet misējies un viņš nav ietrāpījis fonogrammā, liekot sajūsmā berzēt rokas fanu tūkstošiem, kuri Jauno vilni mēdz dēvēt par fonogrammu paradīzi.

Taču ne Meladze pirmais, ne, visticamāk, arī pēdējais. Internets ir pilns “pērļu” – video, kuros krievu estrādes grandi pieķerti neveiklos brīžos, kad skaņa, kas it kā nāk no skatuves, nekādi neiet kopā ar to, kas reāli notiek uz paaugstinājuma.

Skaties.lv piedāvā apskatīt slavenākos misēkļus ar fonogrammām, kas gadījušies krievu zvaigznēm. Kā apliecina popularitāte, ko izpelnījušies šie video, dziedāt ar fonogrammu nudien atmaksājas – daži no šiem it kā neveiklajiem video bauda lielāku popularitāti nekā to pašu zvaigžņu glancētie numuri, kuros nekas nemisējas.

Orbakaite un nepaklausīgais magnetofons

Viens no visu laiku nelāgākajiem misēkļiem ar fonogrammu, kuru zina nosaukt teju ikviens krievu mūzikas draugs, pieder Kristīnai Orbakaitei. Māksliniece lieliski izgāja no situācijas brīdī, kad pārtrūka fonogramma. Taču visu sabojāja tas, ka pēc brīža fonogramma atkal turpināja skanēt, lai gan numurs bija jau noslēdzies.

О боже, kāda fonogramma – Natālijas uznāciens

Krievu mūzikas draugiem Latvijā nav sveša arī smukās Natālijas daiļrade. Un šī lēdija nudien ir īsta profesionāle – viņas balss nenotrīcēs pat tad, ja koncerta laikā gadīsies tenteriski nojaukties no skatuves. Pēc šī “numura” Natālija uz labu laiku neoficiāli kļuva par krievu estrādes “fonogrammu karalieni”, tāpēc nebrīnieties, ka pie daudziem viņas koncertu ierakstiem uzsvērti norādīts – šeit hita О боже, какой мужчина izpildītāja tiešām dzied bez fonogrammas!

Dāmas, es nedejoju! Un arī nedziedu…

Kaskadiera cienīgus trikus veikt savulaik izdevies slavenajam Stasam Kostjuškinam, ko mūzikas draugi atpazīs pēc projekta A-Dessa. 2014. gada Jaunā viļņa laikā mākslinieks, izpildot savu hitu Женщины, я не танцую, gribēja panākt īpašu efektu, ierāpjoties publikā un nostājoties uz barjeras pašas Allas Pugačovas priekšā. Brašulis nenoturēja līdzsvaru un, atguvies no pārsteiguma, nespēja ieturēt arī vairs fonogrammai nepieciešamo mutes plātīšanas ritmu.

Sargiet ausis jeb kas slēpjas aiz Kirkorova fonogrammas

Īstu slavu zināmās aprindās Filipam Kirkorovam atnesa šis video, kas zināms arī latviešu ausīm. Tajā esot iemūžināts tas, kas reāli atskan mākslinieka mikrofonā laikā, kad klausītāju ausīm pienāk varen baudāma melodija no “maģīša”. Mēs, īstie fani, to, protams, uzskatām vienkārši par kāda skauģa radītu viltus ierakstu.

Dejas bez mūzikas pavadības – skarba ainiņa Ņušas ballītē

Jaunās krievu zvaigznes nedomā atpalikt no vecajiem grandiem – lai radītu lieliskus šovus, tiek izmantotas pārbaudītas vērtības. Tostarp fonogrammas. Taču diemžēl jauno mūziķu atbalstītāji nav tik saprotoši, kā vecās gvardes fani. Kad fonogramma pārtrūkst, uzmundrinošu aplausu vietā nākas dzirdēt izsmejošus svilpienus. Tā gadījies arī jauniešu zvaigznei Ņušai.

Pat karalienei misējas

Pat leģendām gadās misēkļi, piemēram, aizmirst vārdus savai fonogrammai. Un pat Allai Pugačovai. Vai tāpēc viņu mīlam mazāk? Turklāt estrādes leģenda nemaz neslēpj – viņa nemāk dziedāt ar fonogrammu, tāpēc arī tāda kļūme.

Jaunā viļņa “paraugstunda” – Meladzes uznāciens

Atceroties visas šīs pērles, būtu grēks vēl vienu reizi nenovērtēt Meladzes iznācienu šā gada Jaunajā vilnī. Skaidrs, ka fani, tostarp arī latviešu klausītāji, labi zina, ka Meladze ir izcilas balss īpašnieks un viņa “dzīvie” koncerti ir plaši apmeklēti. Un tieši šī iemesla dēļ ir tik jauki atkal un atkal paskatīties kā viņam misējas. Jo tas apliecina vienkāršo un jauko patiesību – arī lielas zvaigznes ir tikai cilvēki!

4 komentāri