Kā tas ir – izkalt savu naglu?

Komentāri

Andris kalēja smēdē Turaidā sāka strādāt pirms 17 gadiem. Tukšā, izbalsinātā telpā ar trim instrumentiem. Pa šiem gadiem smēdē tapuši ne tikai daudzi metāla kalumi, bet arī instrumenti!

“Šī smēde savā ziņā ir muzejiska. Lakta kā vectēvu laikos, tie paši āmuri – par katru varētu stāstīt un stāstīt,” teic kalējs Andris, demonstrējot savu smēdi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

LNT Brokastīm viesojoties pie kalēja Andra, viņš piedāvā izkalt naglu, kas neesot nemaz tik vienkārši, tiesa, arī ne pats sarežģītākais kalums. LNT Brokastu žurnāliste metālu karsēja septiņas reizes, līdz kalējs atzina, ka nagla būs gana laba! Skaties video, kā tas ir izkalt naglu!

Video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl