Kā šarlatāni apkrāpj lētticīgos cilvēkus

28 komentāri
Kā šarlatāni apkrāpj lētticīgos cilvēkus

Enerģētiske vampīri, mirušo gari, lāsti, ļaunās acis, atbrīvoties no liekā svara un tikpat ātri kļūt turīgam – jautājumi, kas nomoka ne mazumu Latvijas iedzīvotāju. Daudzi tic pārdabiskajam, un diemžēl to izmanto arī šarlatāni jeb, kā saka tautas paruna – kur ir aitas, tur ir arī skuvēji. Ticēt var jebkam, arī laukakmenim, taču diskutabli ir paņēmieni un solījumi, ar kādiem viltus dziednieki izkrāpj naudu no lētticīgajiem.

Krāpnieki par ziedojumu sola glābt ģimenes locekli

3093347870_302d81a57b_o

Rūpes par ģimenes locekļiem lielākajai daļai cilvēku ir dabiski izteiktas. Īpaši māmiņām par saviem bērniem, neraugoties uz faktu, cik atvasēm ir gadu.

To veikli izmanto krāpnieki, kas uzdodas par gaišreģiem. Tā, piemēram, pie kādas kundzes pienākusi sieviete un lūgusi ceļa norādes. Te pēkšņi svešā sieviete stādījusies priekšā kā gaišreģe un sacījusi, ka kundzei gaidāmas pamatīgas sēras. Viņas jaunāko dēlu sagaida nāve jau pēc mēneša, un tāds pats liktenis paredzams arī vecākajam dēlam. Gaišreģe gan uzreiz pastāstījusi, ka visu var labot ar naudas palīdzību. Proti, nieka desmit ar pusi tūkstošu latu un gaišreģe kundzes dēlus “izglāba” no nāves ķetnām.

28 komentāri