Kā sagatavot velosipēdu braukšanai ziemā?

1 komentārs
Kā sagatavot velosipēdu braukšanai ziemā?
Foto: Robert Thomson, Flickr.com

Mēs dzīvojam platuma grādos, kuros ziema mūs nelutina. Bet tas nenozīmē, ka aukstākajā gadalaikā no sava uzticamā velosipēda būtu jāpārsēžas sabiedriskajā transportā vai personiskajā auto: braukt ar velosipēdu ziemā var būt tikpat aizraujoši kā vasarā. Bike Bazar speciālisti sniedz 10 padomus, kā sagatavot velosipēdu braukšanai arī ziemā.

1. Drošība pirmajā vietā

Latvijā arvien stingrāk tiek sekots tam, vai velosipēdi ir aprīkoti ar priekšējiem un aizmugurējiem lukturiem un atstarotājiem riteņos. Ja Tev nav lukturu, tad atceries, ka velosipēdam jābūt aprīkotam ar atstarotājiem priekšā, aizmugurē un sānos, un Tev ir jāvalkā atstarojošā veste.

Tādēļ sargā sevi un citus: kad ārā paliek tumšs vai arī ir spēcīgi nokrišņi, ieslēdz lukturīšus vai arī uzvelc atstarojošo vesti un pārliecinies, ka visi atstarotāji ir vietā.

2. Paliec sauss!

Ziema nav tas sausākais gadalaiks, tāpēc lieti noderēs dubļusargi, kas pasargās Tavu apģērbu un velosipēda detaļas no dubļiem un ūdens.

Lai sniegtu labāko aizsardzību, izvēlies dubļusargus, kuri nosedz pēc iespējas lielāku daļu riepas.

3. Ziemas riepas

Veikalos ir pieejams plašs sortiments ar dažādiem riepu veidiem, bet, gatavojoties ziemai, izvērtē, pa kādiem ceļiem Tev visbiežāk nāksies braukt. Vai tās būs pilsētas ielas vai lauku ceļi, un vai Tu brauksi pa apledojušām ielām vai nē.

Lai komforts saglabātos arī ziemā, būtiski izvēlies riepas, kas ir platākas un ar dziļāku protektoru, tādējādi nodrošinot stabilitāti un labāku saķeri ar ceļa virsmu, kas ziemā mēdz būt klāta ar netīrumiem, ūdeni, slapju sniegu un citām nejaukām lietām, uz kurām iespējams nokrist. Ja vēlies pārbaudīt savas velosipēda vadīšanas spējas pa slideniem ceļiem, noteikti iegādājies riepas ar radzēm.

4. Sagatavojies ķibelēm!

Iegādājies velosomu, kuru piestiprina pie sēdekļa. Tajā Tu varēsi glabāt rezerves kameru, kameru ielāpu komplektu, riepu montāžas lāpstiņas un atslēgu komplektiņu.

5. Rūpējies par savu velosipēdu!

Vismaz divas reizes nedēļā (bet jo biežāk, jo labāk) atvēli laiku velosipēda rūpīgai notīrīšanai. Īpašu uzmanību pievērs pievadam (ķēdei, zobratiem, pārslēdzējiem), bremzēm un ratiem. Rūpīgi notīri visus pievadmehānismus ar attaukotāju, kārtīgi nomazgā bremžu klučus un diskus, un riepas.

6. Pārbaudi ķēdi!

Pārbaudi, vai ķēde nav izstaipījusies vai nolietojusies. Ja tā ir, ieguldi pāris eiro tās nomaiņai! Atceries, ka bojāta ķēde bojā visu, kas ar to ir tiešā kontaktā.

7. Nomazgā bremžu klučus un ratus!

Ziemā uz ielām ir ļoti daudz netīrumu, kas var iespiesties bremžu klučos un bremzējot bojāt diska malu. Kad kluči un rati notīrīti, apskaties, kādā stāvoklī ir bremžu kluči un disks. Ja kluči ir nodiluši, nekavējoties nomaini tos pret jauniem!

Ja tie joprojām ir lietojami, bet piedzīti ar akmeņiem, metāla skaidiņām vai citiem gružiem, Tu vari mēģināt to visu izķeksēt ārā ar īlenu vai citu asu un stingru priekšmetu. Ja Tavam velosipēdam ir disku bremzes, pārliecinies, vai arī tās ir tīras!

8. Nomazgā arī riepas!

Tu jautāsi: kāpēc? Tā Tu labāk varēsi saskatīt, vai riepā ir iedūrušies akmentiņi, stikla gabali vai citi netīrumi, kuri ar laiku var iesēsties dziļāk riepā un pārdurt kameru. Tāpat kā ar netīrumiem bremžu klučos, no šiem svešķermeņiem vajag atbrīvoties.

9. Pārbaudi arī citas kustīgās detaļas un rāmi!

Ziemā velosipēdu detaļas nolietojas ātrāk, tāpēc to tehniskajam stāvoklim ir nepieciešama papildu uzmanība.

10. Saeļļo ķēdi un citas kustīgās detaļas!

Atceries, nekad neliec pārāk daudz eļļas, jo tad saeļļotās detaļas kļūs par netīrumu magnētu. Lieko eļļu noslauki ar tīru drāniņu!

Atceries, ka svarīgi ir aizsargāt velosipēdu no ūdens un dubļiem un to rūpīgi kopt visa gada garumā!

Plašāk ar Bike Bazar speciālistu padomiem un velosipēda inventāru iepazīsties bikebazar.lv!

1 komentārs