5 komentāri
Kā izklaidēt bērnus brīvdienās? Baibas Sipenieces-Gavares padomi
Star FM publicitātes foto

Brīvdienas gaida visi –  vecāki ar atvasēm var pavadīt laiku, kopā skatoties TV, spēlējot spēles vai baudot ziemas priekus dabā. Par to, kā vecākiem pavadīt laiku ar saviem bērniem un kā, lietojot mediju saturu internetā, būt drošībā, Skaties.lv stāsta divu bērnu mamma un TV un radio raidījumu vadītāja Baiba Sipeniece-Gavare.

Vienmēr enerģiskā Baiba, kura pati ir brīnišķīga mamma divām meitām, no visām mediju platformām savā ģimenē visvairāk lieto internetu. Katrs ģimenes loceklis skatās to, kas viņam ir aktuāls – filmas, ziņu kanālus, animācijas filmas vai izvēlas pēc noskaņojuma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sipenieces-Gavares bērni ir nodarbināti mācībās un ārpusskolas aktivitātēs, tāpēc viņiem maz laika sanāk pavadīt pie TV vai datora. Baiba uzskata, ka bērniem paredzētam mediju saturam ir jābūt draudzīgam un interesantam, izglītojošam un jēgpilnam, bez vardarbības un rupjībām. Vecākiem ir jārāda piemērs saviem bērniem. Piemēram, lai ieinteresētu bērnus lasīt grāmatas vai skatīties filmas par dabu, tas vispirms jādara vecākiem.

FOTO

Pēdējā laikā ir aktualizētas diskusijas par drošu vidi internetā. Sipeniece-Gavare klāsta, ka īpašās iknedēļas sapulcēs katru reizi runā ar savām meitām par vispārējo drošību, kā arī apspriež, ko katra ir darījusi interneta vidē.

”Ļoti daudz saviem bērniem skaidroju par selfijiem jeb pašbildēm, par sekām un riskiem, tādus veidojot un ievietojot internetā. Kopā apskatām dažādu cilvēku profilus sociālajos tīklos un analizējam, kādu tēlu par sevi rada šis sociālo mediju lietotājs,” atklāj Baiba.

Viņa norāda, ka jāņem vērā vecāku autoritāte – ja vecāki pašapliecināsies internetā, tad ko līdzīgu var sagaidīt arī no viņu bērniem. Tādēļ vecākiem ar saviem bērniem ir ļoti daudz jārunā un ar savu uzvedību jārāda piemērs mazākajiem.

Tā kā ziemas novakari ir kopā būšanas laiks, tad Baiba iesaka kādā brīvākā brīdī ģimenēm ar bērniem noskatīties ārvalstīs tapušo ”Leģendāro piecinieku” un jau iemīļoto ”Viens pats mājās”, arīdzan mūsu pašu ”Ziemassvētku jampadraci”.

Viņa stāsta, ka kopīgos filmu vakaros ar meitām skatās latviešu filmas, kā ”Ūdensbumba resnajam runcim”, ”Emīla nedarbi”, ”Ezera sonāte” vai ”Limuzīns Jāņu nakts krāsā”. Baiba gan atzīmē, ka katram bērnam ir sava gaume arī attiecībā uz filmām vai multfilmām, tāpēc vecākiem to nevajadzētu censties izmainīt.

Interneta vide ir neizmērojama, kur ir jāatbild par katru savu soli, tādēļ TV un radio raidījumu vadītāja saviem bērniem māca neatklāt paroles, neuzķerties uz lētām provokācijām, ievietojot pikantus fotoattēlus.

”Vēlos, lai mani bērni netiktu ietekmētas kā personības. Cilvēki, kas sāk sevi bezjēdzīgi izrādīt un publiskot savu dzīvi, neaizdomājas, ka tas reti kuru interesē. Vai arī, ievietojot muļķīgu bildi vai video tīmeklī, tas nenoteiktu laiku sāks savu apriti internetā, pat dažās minūtēs sagraujot cilvēka tēlu un biogrāfiju.

Internets un mūsdienu pasaule ģimenē pieprasa regulāru instruktāžu,” spriež Sipeniece-Gavare. Noteikti, ikviens vecāks kādreiz saskāries ar situāciju, ka bērns kļuvis pārāk uzstājīgs vai kašķīgs, vēloties sērfot internetā vai spēlēt spēlītes.

Baiba Sipeniece-Gavare norāda, ka to mainīt var tikai ar personīgo piemēru: ”Paņem bērnu pie rokas un sāc ar viņu darboties: spēlējiet galda spēles, lejiet sveces vai izšujiet! Ja ir sniegs, aizbrauciet ar bērniem slēpot, ja nav – dodieties uz baseinu peldēt vai izbrauciet ar skrituļslidām. Nenoliedzami, tas no vecākiem prasa uzmanību, radošu pieeju un līdzdarbošanos ar saviem gudrajiem un aktīvajiem bērniem!”

Iepazīsties ar drošu saturu bērniem!

TOP komentāri

 • nu gan
  +1 +1 0

  nu gan

  Vai tad mūsu bērnu vecāki ir tik stulbi,ka būtu jādanco pēc kaut kādas tur Baibas padomiem?
 • Bono
  0 0 0

  Bono

  Iedod planšeti un lādētaju un miers! Bērns pats sevi izklaidēs!
 • tieši tā

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl