Kā drošāk pārlaist gripas sezonu?

0 Komentāru
Kā drošāk pārlaist gripas sezonu?
Foto: Purple Sherbet Photography, Flickr.com

Ziema ir laiks, kad īpaši aktivizējas dažādi vīrusi, no kuriem kā draudīgāko atpazīstam gripas vīrusu. No tā mēs īpaši cenšamies pasargāt gan sevi, gan bērnus, nereti veicot dažādas profilaktiskas darbības, tostarp vakcinējoties. Tomēr, aizvien lielākā daļa sabiedrības izvēlas vakcināciju neveikt.

Kā labāk pārdzīvot iespējamo gripas laiku un kāpēc tieši gripa mūs tik ļoti biedē? Uz šiem jautājumiem palīdzēs atbildēt klīnikas Premium Medical virsārste un ģimenes ārste Aija Šnikvalde.

Kā izvairīties no vīrusa?

Foto: Andrea_44, Flickr.com

Foto: Andrea_44, Flickr.com

Lai izvairītos no gripas, tāpat kā no citām vīrusu saslimšanām, ir svarīgi regulāri nostiprināt savu imunitāti, kā arī veikt ikdienas profilaktiskās darbības.

Inficēties ar gripas vīrusu var gaisa pielienu ceļā, ieelpojot inficētu gaisu, kā arī nokļūstot tiešā kontaktā ar inficēto personu vai inficētiem priekšmetiem – bērnu dārzā daloties ar rotaļlietām, veikalā izvēloties iepirkumu grozu un sabiedriskajā transportā pieturoties pie roktura.

Atgādinām, ka valsts 50% apmērā kompensē pretgripas vakcīnu riska grupas pacientiem un 100% apmērā bērniem no 6 līdz 23 mēnešu vecumam.

Svarīgi ir rūpēties par vidi sev apkārt. Lai izvairītos no saslimšanas, jāievēro personīgā higiēna, biežāk jāmazgā rokas, īpaši pēc sabiedrisku vietu apmeklējuma, regulāri jāvēdina gan darba, gan dzīvojamās telpas, jārūpējas par vitamīniem bagātu, sabalansētu uzturu un jāuztur sevi maksimāli labā formā, lai saslimšanas gadījumā ir spēks cīnīties ar vīrusu.

0 Komentāru