Kā cīnīties ar paģirām? Atbild speciāliste

3 komentāri
Kā cīnīties ar paģirām? Atbild speciāliste
EDIJS PĀLENS, LETA

Lai kā censtos, katram dzīvē var gadīties, ka rīts pēc labas ballītes ir grūts, jo pārlieku patērēts alkohols. Kā mazināt paģiru sekas un kas palīdzēs atgūt možumu, skaidro speciāliste.

Kā norāda uztura speciāliste Svetlana Aļeksejeva, universālas receptes pret paģirām nav, tomēr ir kāds vienkāršs paņēmiens, kas palīdzēs mazināt paģiru simptomus. Tā ir stipra tēja ar cukuru.

”Tieši cukurs ir galvenais elements: nākamajā dienā pēc pārmērīgas alkohola lietošanas ir pazemināts cukura līmenis asinīs — šo stāvokli sauc par hipoglikēmiju, un to pavada trīcošas rokas, galvassāpes, nespēks un tā tālāk. Tādējādi stipra tēja ar cukuru palīdz ātri atjaunot glikozes līmeni asinīs un mazināt simptomus,” iesaka Aļeksejeva.

Tāpat ir svarīgi dzert daudz ūdens, kas palīdz izvadīt no organisma alkohola sadalīšanās produktus. Savukārt no leģendārā līdzekļa pret paģirām — sālījuma — tieši vajadzētu atturēties.

”Mēs nevaram precīzi zināt, cik daudz sāls tajā ir, bet, ja vēl iedzer ūdeni ar lielu nātrija daudzumu, organisms būs pārslogots,” skaidro speciāliste.

Izvēloties ūdeni, labāk nemesties galējībās un dot priekšroku dabīgam minerālūdenim: tas palīdzēs atjaunot nātrija, kālija, magnija un citu elementu līdzsvaru, bet neradīs papildu slodzi.

Tomēr atceries: pašsajūtai uzlabojoties, pie stūres tik un tā nevajadzētu sēsties!

3 komentāri