Kā atpazīt īstu raganu?

15 komentāri
Kā atpazīt īstu raganu?
Foto: 1024greenstreet/Flickr

Kopš seniem laikiem tiek uzskatīts, ka raganām ir vara pār laika apstākļiem, tāpat pār vīriešu potencei, slimību piesaukšanu un lopu neauglību. Paveroties apkārt, jāsecina – sniegs ir, lietus arī līst, ir arī pa vētrai. Tātad – raganas nekur nav pazudušas. Bet kā viņas pamanīt? Skaties.lv meklēja ticamas pazīmes, kas ļautu nekļūdīgi noteikt sievietes saistību ar pašu nelabo. Ja saskatīsi šīs pazīmes kādā no daiļā dzimuma pārstāvēm, ej klāt un saki: “Čau! Man liekas, tu esi ragana!” Lai veicas!

Kā kļūst par raganu?

Foto: Jim Reynolds Flickr.com

Foto: Jim Reynolds Flickr.com

Daudz gudrību un noderīgu padomu mums sniedz tautas folklora. Piemēram, arī to, kā sieviete kļūst par raganu! Lūk: ”Kas grib palikt par spīganu, tai vajagot Vasaras svētku sestdienā pirtī nopērties, tad ietīties baltā palagā un uz mutes nogulties krūmos. Tad atnākšot velns bites izskatā, dūkšot kādu laiku ap to apkārt un pēdīgi ielīdīšot tai pakaļā. Pēc tam šī sieva jau esot īsta spīgana un piederot velnam.”

Šķiet, viss ir skaidri pateikts. Tā kā, ja nākas redzēt šādu ainu, zini ar, ko tev darīšana.

4

Raganas parasti turas kopā

Foto: Flickr.com

Foto: Flickr.com

Zinātāji zina teikt, ka viena pati ragana nemēdz būt. Parasti raganas parādās grupās pa 2-3, ģērbušās spilgtās drēbēs. Bet ir reizes, kad tās parādās kailas, ar gariem, gaišiem matiem, ko tās nēsā izlaistus. Tātad – spilgtas drēbes, meitenes grupās – piederības pavediens raganām.

15 komentāri