Kā atpazīt īstu raganu?

15 komentāri
Kā atpazīt īstu raganu?
Foto: 1024greenstreet/Flickr

Kopš seniem laikiem tiek uzskatīts, ka raganām ir vara pār laika apstākļiem, tāpat pār vīriešu potencei, slimību piesaukšanu un lopu neauglību. Paveroties apkārt, jāsecina – sniegs ir, lietus arī līst, ir arī pa vētrai. Tātad – raganas nekur nav pazudušas. Bet kā viņas pamanīt? Skaties.lv meklēja ticamas pazīmes, kas ļautu nekļūdīgi noteikt sievietes saistību ar pašu nelabo. Ja saskatīsi šīs pazīmes kādā no daiļā dzimuma pārstāvēm, ej klāt un saki: “Čau! Man liekas, tu esi ragana!” Lai veicas!

Kā kļūst par raganu?

Foto: Jim Reynolds Flickr.com

Foto: Jim Reynolds Flickr.com

Daudz gudrību un noderīgu padomu mums sniedz tautas folklora. Piemēram, arī to, kā sieviete kļūst par raganu! Lūk: ”Kas grib palikt par spīganu, tai vajagot Vasaras svētku sestdienā pirtī nopērties, tad ietīties baltā palagā un uz mutes nogulties krūmos. Tad atnākšot velns bites izskatā, dūkšot kādu laiku ap to apkārt un pēdīgi ielīdīšot tai pakaļā. Pēc tam šī sieva jau esot īsta spīgana un piederot velnam.”

Šķiet, viss ir skaidri pateikts. Tā kā, ja nākas redzēt šādu ainu, zini ar, ko tev darīšana.

3

Acis nodod raganas

Foto: Helen Penjam. Flickr.com

Foto: Helen Penjam. Flickr.com

Tie, kas orientējas raganu lietās, teic, ka “ir viens tāds brūnās krāsas tonis, ne tas siltais, bet tāds… auksts, nepatīkams, kad nevar acīs dziļi ieskatīties, gribas rauties prom”. Tieši brūnā acu krāsa un lāsumiņi acu zīlītēs nodevušas raganas un liecinājušas par piederību tumšajiem spēkiem.

15 komentāri