Kā atpazīt īstu raganu?

15 komentāri
Kā atpazīt īstu raganu?
Foto: 1024greenstreet/Flickr

Kopš seniem laikiem tiek uzskatīts, ka raganām ir vara pār laika apstākļiem, tāpat pār vīriešu potencei, slimību piesaukšanu un lopu neauglību. Paveroties apkārt, jāsecina – sniegs ir, lietus arī līst, ir arī pa vētrai. Tātad – raganas nekur nav pazudušas. Bet kā viņas pamanīt? Skaties.lv meklēja ticamas pazīmes, kas ļautu nekļūdīgi noteikt sievietes saistību ar pašu nelabo. Ja saskatīsi šīs pazīmes kādā no daiļā dzimuma pārstāvēm, ej klāt un saki: “Čau! Man liekas, tu esi ragana!” Lai veicas!

Kā kļūst par raganu?

Foto: Jim Reynolds Flickr.com

Foto: Jim Reynolds Flickr.com

Daudz gudrību un noderīgu padomu mums sniedz tautas folklora. Piemēram, arī to, kā sieviete kļūst par raganu! Lūk: ”Kas grib palikt par spīganu, tai vajagot Vasaras svētku sestdienā pirtī nopērties, tad ietīties baltā palagā un uz mutes nogulties krūmos. Tad atnākšot velns bites izskatā, dūkšot kādu laiku ap to apkārt un pēdīgi ielīdīšot tai pakaļā. Pēc tam šī sieva jau esot īsta spīgana un piederot velnam.”

Šķiet, viss ir skaidri pateikts. Tā kā, ja nākas redzēt šādu ainu, zini ar, ko tev darīšana.

1

Ir vai nav ragana?

Foto: Thomas Wanhoff. Flickr.com

Foto: Thomas Wanhoff. Flickr.com

Kamēr ragana nav sākusi savus varas darbus vai pārvērtusies par krupi un izdemolējusi māju, ir veidi, kā pārliecināties, vai viešņai nav sakari ar tumšajiem spēkiem. Lūk, viens vienkāršs, bet, domājams, efektīvs paņēmiens no mūsu senčiem, kuri, lai nu ko, bet raganas atpazīt mācēja.

Tātad sakuram pirti. Aicinām viešņu uz lāvas. Un tad, kā saka latviešu tautas gudrība, “Ja pirtī raganai uzlej aukstu ūdeni, tad viņa izšauj asti!”

Ja aste parādās, tad ir dramatiski. Ja neparādās, tad varētu būt citāda veida problēmas, bet tas jau ir cits stāsts…

Nākamais: Ir vai nav ragana?
15 komentāri