Jūrmalas festivāla ietvaros jauni svētki – Salsas nakts Dzintaru pludmalē

Pievienot komentāru
Jūrmalas festivāla ietvaros jauni svētki – Salsas nakts Dzintaru pludmalē
Foto: AFP/ LETA

Piektdien, 15. jūlijā, Jūrmalas pilsēta aizsāk jaunu, ugunīgu un kaislīgu tradīciju – Salsas Nakts Dzintaru pludmalē. Bet dienu vēlā, 16. jūlijā, notiks tradicionālie Jomas ielas svētki un Ghetto Basket, informē Jūrmalas Kultūras centra pārstāve Sanija Šūpulniece.

Salsas naktī Dzintaru pludmalē valdīs īpaši kaislīga atmosfēra kopā ar Latīņamerikas mūziķu grupu Mercadonegro, latviešu mūziķu trio 3Live Project un pēdējo gadu populārāko dīdžeju Latvijā – [Ex] da Bass, bārmeņu šovu Martandi, deju šovu Brazilian Queens un uguns šovu Athar.

Īpaši tiek aicināti salsas karsto ritmu piekritēji un dejotāji, jo sākot no plkst. 22.00 Dzintaru pludmalē varēs baudīt un izdejot karstasinīgos salsas ritmus kopā ar Latīņamerikas mūziķu grupa Mercadonegro. Enerģiski, smaidoši un talantīgi puiši, kuru radītās salsas skaņas un dzirkstošais dzīvesprieks apbur skatītājus visā pasaulē. Orķestri Mercadonegro raksturo vairākas neatsveramas pamatvērtības – profesionalitāte, talants, neizmērojama pozitivitāte un, protams, emocionāla un kaisla atdeve mūzikai, bet tā radītie karstie salsas ritmi, kas, papildināti ar trāpīgiem mūsdienīgiem akcentiem, pulsē un vijas, ikvienu skatītāju ieraujot krāšņu un neaizmirstamu izjūtu virpulī.

Karstasinīgos mūzikas ritmus uz skatuves turpinās latviešu mūziķu trio 3Live Project un DJ [Ex] da Bass. 3Live Project ir enerģisks un superpozitīvs mūziķu trio, kas radies kopā sanākot dīdžejam, radio balsij, pasākumu organizatoram un šova TV Zvaigzne finālistam – [Ex] da Bass, trompetes spēles virtuozam un maģistra grāda ieguvējam džeza mūzikas katedrā – Normundam Piesim, kā arī intuitīvās mūzikas māksliniekam – perkusionistam Eināram Latiševam. DJ + trompete + perkusijas = tā ir bauda jūsu ausīm, acīm un visam ķermenim.

Pasākuma laikā būs iespēja vērot virtuozu darbošanos ar pudelēm, kokteiļu šeikeriem u.c. bāra aksesuāriem bārmeņu šovā Martandi. Spilgtu un krāšņu brazīliešu deju šovu Brazilian Queens kā arī uguns mistērijas šovu Athar.

Ieeja pasākumā būs bez maksas.

Sestdien, 16. jūlijā, Jūrmalā notiks tradicionālie Jomas ielas svētki. Šogad tie notiks jau septiņpadsmito reizi. Svētku viesus priecēs ar teātra uzvedumiem, muzikāliem priekšnesumiem, sportiskām aktivitātēm un aizraujošu programmu pašiem mazākajiem.

Foto: F64

Foto: F64

Sākot no plkst. 12.00 Majoru stāvlaukumā norisināsies Ghetto Basket.

No plkst. 13.00 – 19.00 uz Jomas ielas skatuves pie Hotel Jurmala SPA uzstāsies mūziķi un būs iespēja vērot teātra uzvedumus. Plkst. 13.00 uzstāsies Igauņu komponists un ģitārists Argo Vals, pirmais instrumentālās mūzikas pārstāvis, kurš ir nominēts Igaunijas Mūzikas balvai kā labākais vīriešu izpildītājs. Plkst. 14.00 Goda teātra izrāde “Viss par vīriešiem, pēc kura sekos teatrāls uzvedums “Trejdeviņi saules ceļi” un muzikāla izrāde Dzejnieki. Nakts. Bohēma., ko var dēvēt par ciemošanos pie labākajiem latviešu dzejniekiem – J. Petera, I. Ziedoņa, O. Vācieša, M.Zālītes, M. Čaklā, M. Melgalvja, kā arī izrādes veidotājas un dalībnieces Raimondas Vazdikas. Viesu vidū ir arī aktrise Ieva Pļavniece un profesionālie mūziķi – Ilze Grunte un Valērijs Cīrulis.

Izrādē skanēs skaistākās M. Brauna, R. Paula, I. Kalniņa, V. Pūces u.c. komponistu dziesmas. Pēc teatrāliem uzvedumiem būs iespēja baudīt muzikālu programmu kopā ar grupu Gain Fast un RIGA Reggae.

Paši mazākie svētku apmeklētāji Horna dārzā no plkst. 13.00 – 17.00 varēs darboties radošajās darbnīcās, kurās varēs izgatavot sapņu ķērājus, krāsainus magnētus u.c. interesantas lietas no māla un dažādiem dabas materiāliem. Rotaļāties un doties dejās kopā ar drosmīgo Kapteini un viltīgo Jūras Laupītāju no Jūrmalas Teātra. Jūrmalas Kultūras centra BG deju studija priecēs ar priekšnesumiem. Būs iespēja vērot interaktīvu izrādi Lielie sportisti un muzikālo pasaku Mājas pele, lauku pele un izdziedāt dziesmas bērniem 30 pasaules valodās “Apkārt zemeslodei”. Ja nebūs luste sēdēt, varēs doties izjādē ar ponijiem vai iegādāt kādu gardumu našķu tirdziņā.

Sākot no plkst. 17.00, Turaidas ielā uzstāsies pūtēju kvintets 5-atā ar izklaidējošu mūziku – regtaimi, diksilendi, kino mūzika un Raimonds Paula kompozīcijas.