Komentāri
Jūrmalā un Rēzeknē velobraucieni par godu Brīvības svētkiem
Foto: LETA

Šodien, Latvijas Republikas neatkarības pasludināšanas 25.gadadienā, Jūrmalā notiks vērienīgs Neatkarības dienas velobrauciens, kura laikā simboliskā dalības maksa viena eiro apmērā tiks ziedota labdarībai – velosipēdu iegādei Jūrmalas pilsētas bērnunama Sprīdītis bērniem.

Distances būs sarūpētas ikviena spējām – sporta distance (ap 90 kilometriem), tautas distance (ap 45 kilometriem), ģimenes distance (ap 14 kilometriem), kā arī īpaša bērnu distance. Pieaugušajiem simboliskā dalības maksa noteikta viena eiro apmērā, savukārt bērni un skolēni maratonā var piedalīties bez maksas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Jūrmalā jau tradicionāli satiekas sporta un veselīga dzīvesveida entuziasti no visas Latvijas. 4.maijā par godu mūsu valsts neatkarības atjaunošanas gadadienai aicinām visus vienoties kopīgā velobraucienā, lai līdztekus saturīgai brīvā laika pavadīšanai atbalstītu arī bērnunama bērnus,” aicina Jūrmalas pilsētas domes Sporta pārvaldes vadītāja Indra Brinkmane..
Pasākuma organizatori Alpha Baltic Sport, velo svētku ģenerālsponsors Vivus.lv un atbalstītāji ir parūpējušies par vērienīgu balvu fondu – 15 000 eiro. Naudas balvas varēs iegūt pirmo 10 vietu ieguvēji kopvērtējumā, kas piedalīsies sporta vai tautas distancē, savukārt pārējos dalībniekus gaida vērtīgas pārsteiguma balvas, kā arī katrs simtais dalībnieks saņems naudas balvu.

Rēzeknē notiks Draudzības velobrauciens

Šodien, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, Rēzeknē jau otro gadu pēc kārtas notiks Draudzības velobrauciens, vēsta Rēzeknes pašvaldības pārstāve Maija Upeniece.

Draudzības velobrauciena noteikumi un distance paliek iepriekšējie – piedalīties tajā var gan individuāli, gan komandās, veidojot ģimeņu, draugu, pagalmu vai ielas komandas no četriem līdz astoņiem dalībniekiem. Draudzības velobraucienā būs svarīgs nevis ātrums, kādā tiks veikta distance, bet gan veselīga kopā būšana. Piedalīties velobraucienā aicināti gan lielie, gan arī mazie riteņbraucēji, gan rēzeknieši, gan arī pilsētas viesi.

Starts Draudzības velobraucienam tiks dots pēc svētku uzrunām plkst.10.15 pie pieminekļa Vienoti Latvijai. Velobrauciens virzīsies pa Baznīcas un Raiņa ielu līdz Kultūras un atpūtas parkam, kur visi tā dalībnieki saņems medaļas. Pēc velobrauciena parkā turpināsies dažādas sportiskās un radošās aktivitātes ģimenēm, koncertu sniegs amatierkolektīvi, darbosies svētku tirdziņš.

No plkst.11.15 līdz 13.30 Raiņa ielā notiks arī Veiklas braukšanas sacensības, kurās aicināti piedalīties dalībnieki no septiņu gadu vecuma. Reģistrācija sacensībām sāksies plkst.10.30 uzreiz pēc Draudzības velobrauciena finiša. Sacensības notiks trīs vecuma grupās: no septiņiem līdz desmit gadiem, no 11 līdz 14 gadiem un no 15 gadu vecuma.

Pēcpusdienā plkst.15 Rēzeknes kultūras namā notiks Rēzeknes Tautas teātra pirmizrāde – Jāns Tette Daudz laimes darba dienā!, savukārt plkst.17 Latgales vēstniecībā Gors būs iespēja noskatīties divas latviešu dokumentālās filmas Uz spēles Latvija un Freimis. Mārtiņš Freimanis.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl