Jelgavas Ledus skulptūru festivāls būs veltīts pilsētas 750 gadu jubilejai

0 Komentāru
Jelgavas Ledus skulptūru festivāls būs veltīts pilsētas 750 gadu jubilejai
Foto: LETA

No 6. līdz 8. februārim Jelgavā septiņpadsmito reizi notiks Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls, informē projektu vadītājs Sandis Kalniņš.

Festivāla laikā dalībnieki veidos skulptūras par tēmu – Ledus pasaka, kas veltīta pilsētas 750 gadu jubilejai. Apmeklētājiem dažādās tautu pasakas, mitoloģiskos tēlus un pavisam abstraktas pasaku interpretācijas, būs iespējams aplūkot no 6. līdz 8. februārim jaunizveidotajā Pasta salā, kas atrodas pašā pilsētas sirdī, informē .

Dalībai festivālā žūrijas komisija atlasīja 30 profesionālus tēlniekus no astoņām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Polijas, Somijas, Dānijas, Serbijas un Francijas.

Kā stāsta S. Kalniņš, ik gadu Starptautiskā Sniega un ledus skulptūru asociācija (International Association of Snow and Ice Sculpture) apkopo lielākos ledus un sniega skulptūru festivālus pasaulē. Jelgavas un Latvijas vārds jau ilgstoši ieņem stabilu vietu starp tādām vadošām valstīm ledus mākslā kā Ķīna, Kanāda, ASV, Krievija, kurās ledus un sniega tēlniecības festivāli tiek veidoti un apmeklēti jau daudzu desmitu gadu garumā.

Jelgavas Ledus skulptūru festivāls ir kļuvis par lielāko šāda veida konkursu Ziemeļeiropā, akcentē S. Kalniņš.

Festivāla ietvaros taps ne tikai konkursa darbi, bet arī papildus dažādi ledus mākslas objekti – ledus bārs, demo skulptūras un foto skulptūras. Kopumā konkursa darbu un papildus ledus skulptūru veidošanai tiks izlietotas vairāk kā 70 tonnas ledus.

Svētkos, kā jau ierasts, neiztikt arī bez dažādiem pārsteigumiem. Uz lielās skatuves uzstāsies gan Latvijā, gan kaimiņu zemēs atzīti mākslinieki – Lauris Reiniks, Samanta Tīna, Jurga, ansamblis Jonis. Īpaša izvērtīsies svētku pirmā dienā, kurā tiks apbalvoti festivāla laureāti un atklāšanas ceremonijā ikkatrs apmeklētājs varēs ieraudzīt un sastapt dažādus pasaku tēlus – Pinokio, Sarkangalvīti, trīs sivēntiņus un citus. Pirmais vakars iezīmēsies tautas un tradicionālo pasaku zīmēs, jo uz skatuves kāps bungu un dūdu grupa Auļi un etno perkusionists Nils Īle.

Nav aizmirsts arī par ģimenēm un pašiem mazākajiem festivāla apmeklētājiem, jo sestdien un svētdien visas dienas garumā Ledus pasaku zemi pieskandinās muzikālas izrādes un rotaļas kopā ar iemīļotiem tēliem.

Ik vakaru būs vērojami skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumi, skulptūru spīdēšana, bet debesīs iemirdzēsies svētku uguņošana kopā ar dīdžejiem un video dejām.

Īpaša uzmanība tiek aicināta vērst uz biļešu cenām, kuras iepriekšpārdošanā iespējams iegādāties lētāk. Dažādas atlaides piemērotas ne tikai skolēniem, studentiem un pensionāriem, bet arī ģimenēm, kā arī Jelgavas skolēnu kartes un Jelgavas iedzīvotāju kartes īpašniekiem.

Jelgavas Starptautisko Ledus skulptūru festivālu piedāvā Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde Kultūra un Jelgavas pilsētas Dome.

Vairāk informācijas: festivali.jelgava.lv un jelgava.lv

0 Komentāru