Jelgavā top pirmās ledus skulptūras

Komentāri
Jelgavā top pirmās ledus skulptūras
Publicitātes foto

Jelgavā rekonstruētajā Pasta salā norit gatavošanās 17. Starptautiskajam ledus skulptūru festivālam Ledus pasaka, kas norisināsies no 6. līdz 8. februārim. Jau šobrīd norit darbs pie ledus bāra izveides.

Kā stāsta Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes Kultūra pārstāve Marta Zīverte, ārpus konkursa esošo Koskenkorva ledus bāru, pie kura darbs tika uzsākts otrdien, 27. janvārī, kā vikingu kuģi darina divi tēlnieki – lietuvietis Donatas Mockus un latviete Inese Valtere, Jelgavā ierodoties uzreiz pēc lidojuma no Krievijas pilsētas Permas, kur Sniega un ledus čempionātā Ziemas Vernisāža 2015 ar sniega skulptūru Planēta Nr. Zeme ieguva otro vietu. Abi mākslinieki ir vieni no pasaules čempioniem ledus un sniega mākslā.

Līdzās festivāla darbiem tiek radītas arī ledus foto skulptūras – D. Mockus veidotā ragana, uz kuras slotas varēs ”pavizināties”, Frostiart Baltic komandas nešpetnie velniņi, trīs sivēntiņi un vilks, bet Harbinas 31. Ledus un sniega čempionāta uzvarētāja, Kārļa Īles foto skulptūra būs pārsteigums.

Pavisam šogad festivālā piedalās 30 mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Polijas, Somijas, Dānijas, Serbijas un Francijas, kuri vairāk nekā 70 tonnas ledus, kuru saldēt sāka jau pērn martā, pārvērtīs Ledus pasakā.

No 3. februāra ikvienam būs iespēja sekot līdzi darba procesiem tiešraidē festivali.jelgava.lv. Skulptūru parks apmeklētājiem būs atvērts no 6. līdz 8. februārim, kad skatītāju vērtējumam tiks nodotas konkursa skulptūras, ledus bārs un foto objekti.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl