Jelgavā 70 tonnas ledus pārtaps pasaules brīnumos

Komentāri
Jelgavā 70 tonnas ledus pārtaps pasaules brīnumos
Publicitātes foto

No 5. līdz 7. februārim Jelgavā notiks tradicionālais ledus skulptūru festivāls. Tā tēma šogad ir Pasaules brīnumi.

Festivāla ietvaros tiks veidoti ne tikai konkursa darbi, bet arī papildus dažādi ledus mākslas objekti – ledus bārs, sniega skulptūras un foto skulptūras. Kopumā konkursa darbu un papildu ledus skulptūru veidošanai tiks izlietotas vairāk nekā 70 tonnas ledus, informē JPPI Kultūra pārstāve Marta Zīverte.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau tagad Jelgavas ūdenskrātuvēs tiek izzāģēts ledus. Ziema šogad ir lutinājusi, sagādājot labu izejmateriālu ledus slidkalniņam. Ledus uzsalis līdz pat 22 cm biezumam, no kā šonedēļ tiks būvēts līdz šim garākais ledus slidkalniņš ar vairākām nobrauktuvēm.

Līdzās festivāla konkursa darbiem, tiks izgatavoti papildu ledus tēlniecības objekti. Tēlnieki – Inese Ūlande un Donāts Mockus būvēs Koskenkorva ledus bāru un sniega skulptūras.

Mākslinieki Jelgavā ieradīsies 31. janvārī, bet darbu pie individuālajām skulptūrām sāks pirmdienā, 1. februārī. Savukārt no otrdienas līdz piektdienas rītam tēlnieki apvienosies komandās, radot 15 lielās skulptūras.

Apmeklētājiem Pasta sala būs atvērta 5. februārī no pulksten 18 līdz 23, savukārt 6. un 7. februārī no pulksten 10 līdz 23.

Līdztekus skulptūru aplūkošanai tiek piedāvāta plaša kultūras un izklaides programma visai ģimenei.

5. februāra vakarā norisināsies festivāla atklāšana un apbalvošanas ceremonija. Festivāla programma šogad ir īpaši daudzveidīga. Jelgavas bundzinieks Gundars Lintiņš festivāla apmeklētājus aicinās uz savām jubilejas svinībām, ko gaviļnieks atzīmēs ar koncertu Draugi! Man šodien “dzimene”. Viens no Latvijā populārākajiem dīdžejiem [Ex] da bass festivāla apmeklētāju vērtējumam piedāvās 3live project, kas ir unikāls projekts, ar ko mākslinieks uzstājas arī ārvalstīs.

6. un 7. februārī visas dienas garumā programmas bērniem kopā ar Jūrmalas teātri un radošo grupu Pasaku nams. Deju mūzikas ritmus piedāvās arī dīdžejs Roberts Lejasmeijers un dīdžejs Erminass. Ar muzikāliem priekšnesumiem festivālā uzstāsies arī Liene Greifāne, Laimis Rācenājs un mariači grupa Sol Y Sombre, Jāņa Lūsēna muzikālā apvienība Promenāde, kā arī reperis Ozols.

Katru vakaru pulksten 21 Pasta salā būs skulptūru ”spīdēšana” un multimediālais šovs Mīlestības mozaīka ar pirotehnikas elementiem.

Foto: ledus skulptūru festivāls Jelgavā pērn

Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā. Vairāk par festivālu: festivali.jelgava.lv

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl