3 komentāri
Jēkabpils nebeidz pārsteigt – atvērts apavu veikals ar pavisam ”skanīgu” nosaukumu
Foto: Robert Sheie, Flickr

Pasaulē populāru zīmolu nosaukumu latviskošana var nest peļņu. Tā cer Jēkabpils uzņēmēji, kuri savam apavu veikalam devuši nosaukumu, atsaucoties uz pasaulslaveno amerikāņu smagā roka grupu Guns N’ Roses.

Pirms vairākiem gadiem pēc modernām drēbēm alkstošos rīdziniekus iepriecināja apķērīgi biznesmeņi, kuri bija atvēruši drēbju veikalu Dainis & Gatis. Nebija šaubu par biznesmeņu centieniem sava veikala nosaukumu pielīdzināt populārajam itāliešu modes namam Dolce & Gabbana. Diemžēl veikala mūžs nebija ilgs.

Nedaudz citā virzienā soli spēruši kāda Jēkabpils apavu veikala īpašnieki. Viņi savam rūpalam devuši skanīgu nosaukumu – Gans un Rozes. Kā atsauci uz populāro smagā roka grupu Guns N’ Roses paspilgtina reklāmā izmantotais grupai raksturīgais oriģinālšrifts un fons. Tiesa, labskanības nolūkos saglabāta pirmā vārda izrunas forma, nevis precīzais tulkojums.

Ar fotogrāfiju, kurā redzams, kā tiek reklamēts Jēkabpilī esošais apavu veikals, savus Twitter sekotājus iepriecinājis šovmenis Renārs Zeltiņš.

Šis nav pirmais gadījums, kad jēkabpilieši uzņēmējdarbībā pārsteiguši ar izdomu. Kā zināms, šajā pilsētā darbojas bārs ar nosaukumu… Alkoland.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl