Jautri un aktīvi svētki kopā ar savējiem – gatavo un dejo!

Jautri un aktīvi svētki kopā ar savējiem – gatavo un dejo!
DEPOSTIPHOTOS.COM

Ilgi gaidītais maija mēnesis beidzot ir klāt, un šīs nedēļas nogale ir laiks, kad varam kārtīgi izbaudīt ”garās” brīvdienas un svinēt Latvijai nozīmīgus svētkus, taču jāņem vērā, ka šogad brīvdienas lielākoties paies mājas apstākļos un šaurākā radu un draugu lokā nekā ierasts. Taču tas nebūt nenozīmē, ka tāpēc vien izpaliek jautrība, aktīvas nodarbes un saviesīga kņada. Tas viss ir iespējams arī pašu tuvāko lokā, ja sagatavojam sev labu izklaidi paši. Kāpēc gan uz šo latvisko svētku nots radoši neizpausties mājas apstākļos? Sarīkojiet tautasdziesmu konkursu, noorganizējiet tautisko deju kursus un iemācieties kādu jaunu svētku recepti! Jautrība garantēta gan lieliem, gan maziem!

Ja esat aktīva ģimene, tad šis izaicinājums nemaz nešķitīs tik sarežģīts – tieši otrādi – azarts un kopīga jaunu lietu apgūšana vēl vairāk saliedēs un, iespējams, atklāsiet mājiniekos arī pavisam jaunus talantus. Iesākumā varat kopā ar savējiem izplānot to, ko liksiet uz svētku galda, un visiem sadalīt pienākumus virtuvē. Un šoreiz – nevis meklējiet kāroto cienastu veikala plauktos, bet izaiciniet sevi un pārējos gatavot pašiem. Vai maz ir kāds, kam negaršo pīrādziņi? Ķerieties klāt šai tik iecienītajai svētku ēdienu receptei! Šis būs lielisks laiks, lai procesā iesaistītu arī mazākos ģimenes locekļus, kaut vai nokaisot miltus vai asistējot krāsns pieskatīšanā. Ja to nekad neesat darījuši – izcili, laiks papētīt populārākās receptes un to apgūt. Lielākajiem bērniem varat ļaut izvēlēties pašiem, ko tie vēlas gatavot. Varbūt tie ir auzu cepumi? Varbūt siera radziņi? Pie svētku galda ikvienam būs iespēja palepoties ar savu veikumu.

Kad māja gardi smaržo, arī garastāvoklis kļūst vēl labāks, tāpēc turpiniet dienu ar kādu latvisku aktivitāti. Piemēram, sarīkojiet daiļrunāšanas konkursu! Ko līdzīgu pazīstam jau no skolas laikiem, turklāt – no paaudzes paaudzē. Lai gan retajam dzejolīša skaitīšana no galvas ir izraisījusi sajūsmu, šajā konkursā noteikumi varētu būt daudz aizraujošāki. Katrs ģimenes loceklis ir izpildījis nelielu mājas darbu un atradis tautasdziesmu vai pat vairākas, kuras pašam šķiet smieklīgas, interesantas, emocionālas vai kā citādi ievērības cienīgas. Tautasdziesmu skaitīšana notiek no galvas vai, atvieglotu noteikumu gadījumā,  no lapiņas. Pēc tam runātājs paskaidro, kāpēc izvēlējies tieši so četrrindi un kas tajā visvairāk uzrunājis. Kad visas tautasdziesmas tiek nodeklamētas ģimenes priekšā, apbalvojam centīgāko ar kādu jauku balviņu. Šādi ikviens būs bijis uzmanības centrā, turklāt būsiet iemācījušies ko jaunu, proti, ne tikai vienu, bet pat vairākas tautasdziesmas, ko atcerēties arī nākamajos gados.

Taču nu laiks celties kājās un mazliet izkustēties. Ne tikai tautasdziesmu skaitīšana un dziedāšana, bet arī dejas ir ieliktas mūsu latvisko gēnu mantojumā. Latviešiem ir daudz dažādu tautas deju un rotaļu, ko ne tikai deju svētkos vērts apgūt ikvienam. Tomēr reti kurš pārzina deju soļus, ja nav reiz bijis kāda tautiskā deju kolektīva dalībnieks. Kā būtu, ja tieši tagad, kad mums patiešām ir vairāk brīva laika, mēs kopā ar ģimeni iemācītos trīs populārākās latviešu dejas? Tiek apgalvots, ka katram kārtīgam latvietim būtu jāprot izdejot ”Tūdaliņ tāgadiņ”, ”Plaukstiņpolku” un ”Skroderi”, taču interneta dzīlēs atrodamas arī sarežģītākas kombinācijas. Tad nu atliek vien ieslēgt kādu no sameklētajām video pamācībām un sekot norādēm. Vēl patīkamāk būs, ja to darīsiet mājas pagalmā vai pie dabas, baudot pavasarīgos laika apstākļus. Aktīva jautrība garantēta!

Bet, kad jau gana dejots un smiets, laiks atvēsināties un atzīmēt šodienas mazās uzvaras ar svētku galda gardumiem vai kādu atsvaidzinošāku kārumu! Tam izcili noderēs saldējums ”Mājas” šīs vasaras jaunums – sulīgo rabarberu saldējums, kas pieejams divos veidos – gan vafeļu glāzītē, gan lielajā 950 ml iepakojumā. Rabarbers jau gadu gadiem pieejams teju katra latvieša piemājas dārzā un lieliski papildina ”Saldējuma Mājas” produktu klāstu ar svaigu garšu savienojumu. Un, kamēr vēl esat uz saldējuma viļņa, aizpildiet arī Saldējuma akadēmijas testu, kurā iespējams pārbaudīt savas zināšanas par saldējumu un laimēt saldējuma krājumus visai vasarai. Kā arī laika posmā no 1. maija līdz pat vasaras beigām iemūžiniet skaistāko kopābūšanas mirkli ar savējiem, ievietojot foto savā Facebook profilā ar tēmturi #MĀJASSARUNAS un atzīmējot saldējums ”Mājas” Facebook lapu. Iespējams, tieši jūsu ģimene balvā iegūs vēl vairāk gardā saldējuma, lai ikdienas kopējās izklaides kļūtu neaizmirstamas!