Komentāri
Jaunie modes mākslinieki 15. reizi pulcēsies konkursā Habitus Baltija
Foto: Wolfstudio

17. aprīlī Starptautiskajā izstāžu centrā Rīgā 15. reizi notiks viens no nozīmīgākajiem modes pasākumiem Baltijā – jauno modes mākslinieku konkurss Habitus Baltija, kas ik gadu pulcē jaunos modes māksliniekus no visas pasaules.

Jauno dizaineru konkursu Habitus Baltija ir novērtējuši gan modes profesionāļi, gan modes interesenti. Tā mērķis ir atklāt jaunus talantus, atbalstīt jaunos modes māksliniekus un sniegt iespēju bagātināt pieredzi, veicinot ideju un zināšanu apmaiņu starp modes māksliniekiem un nozares profesionāļiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Habitus Baltija 2015 notiks vienlaikus ar starptautisko izstādi Baltic Fashion & Textile RIGA 2015 un tiek veidots kā komplekss pasākums – konkursa skates, konferences un semināri par modes tematiku, augstskolu pārstāvju tikšanās.

Pieteikšanās Habitus Baltija 2015 ilgs līdz 15. martam.

Konkursā aicināti pietiekties mākslas un dizaina skolu studenti un jaunie modes mākslinieki, kuri absolvējuši skolu ne vēlāk kā pirms trim gadiem. Konkursam pieteiktās kolekcijas apjoms: 5-7 tērpi, kas radīti ne agrāk kā 2014. gadā.

Konkursā var piedalīties gan individuāli, gan skolu izvirzīti pārstāvji. Konkursam modes skola var izvirzīt divas kolekcijas (katras kolekcijas apjoms – 5-7 tērpi, kas radīti ne agrāk kā 2014. gadā). Labākās skolas titulu un Habitus Baltija Grand Prix statueti iegūst tā skola, kuras studentu iegūtais kopējais punktu skaits ir visaugstākais. Savukārt par nomināciju Labākais dizainers, Grand Prix statueti un vērtīgām balvām savas attīstības veicināšanai sacentīsies pilnīgi visi konkursa dalībnieki.

Konkursus vērtēs starptautiska žūrija – modes nozares profesionāļi. Uzvarētāji balvās gūst iespēju piedalīties starptautiskos konkursos un šovos, kā arī bezmaksas mācību iespējas un citas vērtīgas balvas.

Habitus Baltija projekta vadītāja Sanita Blomniece uzsver, ka konkurss ir nozīmīgs atspēriena punkts un vērtīgs pienesums jauno modes mākslinieku turpmākajā karjerā, turklāt jau pārbaudīta vērtība, kas strādā. Starp konkursa uzvarētājiem ir atrodami daudzi šobrīd jau pazīstami dizaineri, kas ieņem stabilu vietu modes pasaulē, piemēram, kostīmu māksliniece Trīnu Pungitsa (Triinu Pungits), modes dizainere Trīna Isaka (Triin Isak) no Igaunijas, latviešu tērpu dizaineri Anita Altmane, Diāna Liepniece, Indra Miklāva, Agnese Narņicka, Sabīne Oga, Agnese Oleskāne, Reinis Ratnieks u.c..

”Pastāvēšanas laikā konkurss ir audzis, aptverot arvien lielāku reģionu, un attīstījies profesionālā ziņā. Kvalitātes latiņu mēs ceļam arvien augstāk, tāpēc domājam arī par izglītojošo funkciju. Arī šoreiz neizpaliks modes tematikai veltītas lekcijas un semināri,” stāsta S. Blomniece.

Pērn konkursā Habitus Baltija savu radošo veikumu prezentēja 55 jaunie modes dizaineri no 12 valstīm.
Konkursu rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju.

Vairāk informācijas par Habitus Baltija un pieteikšanos: bt1.lv/habitus

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl