Jau rīt gaidāmi Miera ielas Vasarsvētki

0 Komentāru
Jau rīt gaidāmi Miera ielas Vasarsvētki
Foto: LETA

Sestdien, 23. maijā, jau ceturto reizi notiks pilsētas festivāls Miera ielas Vasarsvētki. Šā gada tēma – krustu šķērsu.

Miera ielas Vasarsvētki paredz vērienīgu kultūras un izklaides programmu, kas piepildīs ielu ar radošu un pozitīvu gaisotni jau no pulksten 12.00 līdz pat 23.00 Miera ielas radošajā kvartālā no Brīvības ielas līdz pat Rīgas dzemdību namam.

Šā gada Vasarsvētku tēma ir krustu šķērsu. Tās pamatā ir interaktīva spēle, kurā festivāla apmeklētāji tiks rosināti krustu šķērsu izstaigāt Miera ielu, paviesoties dažādajās iestādēs un atbildēt uz jautājumiem. Savācot zināmu punktu skaitu, būs iespēja iegūt kādu īpaši Miera ielai raksturīgu balvu, norāda svētku organizatoru pārstāve Līga Pete.

Mūzikas cienītājus visas dienas garumā jau no pulksten 13.00 uz brīvdabas koncerta skatuves priecēs dažādu mūzikas žanru pārstāvji. Koncertu atklās Ethno Jazz ensemble, kuriem sekos dažādi bungu ritmi Pērkonvīru izpildījumā. Uz skatuves uzstāsies arī pūtēju orķestris Fanfara un Māra Vidiņa, Emīla Dārziņa jauktais koris ar Jēkaba Nīmaņa vadītā ansambļa instrumentālo atbalstu, Chomsky Chess club, Marta migla, Kaktiņš Stūrītis, Tesa, Nebijušā restauratori: Zū Zā Ti Ti Ti un Nepieradinātā folka orķestris.

Uz teātra skatuves savu izklaides programmu piedāvās Rīgas Jauniešu Leļļu teātris Ī-ā, bērnu vokālais ansamblis Mušas, improvizācijas teātris Improvide, Tea Tree, teātra studija Komediantu kompānija, LKA laikmetīgās dejas horeogrāfi, RSP teātris Zīļuks, TJN Annas2 perkusiju ansamblis, Leļļu teātris, Arians Saviško. Būs baudāma arī Mr.Myster elektroniskās mūzikas performance, kas taps sadarbībā ar VJ Frici Kalveli.

Festivāla laikā darbosies Miera ielas zaļais tirgus, kurā varēs iegādāties bioloģisko zemnieku saimniecību produktus un amatnieku darinājumus un arī iepazīties ar tiešās tirdzniecības kustību. Savukārt Vērtīgo lietu tirdziņā ikviens interesents varēs iegādāties dažādas retro lietas, Latvijas mākslinieku un dizaineru radītas modes lietas un citus darinājumus.

Velo cienītāji varēs paviesoties CSDD drošajā velopagalmā, kurā varēs piereģistrēt savu velosipēdu, saņemt reģistrācijas uzlīmi, izbraukt velotrasi, kā arī nokārtot veloeksāmenu un saņemt velosipēdista vadītāja apliecību.

Īpaša svētku programma paredzēta arī bērniem. Ikviens mazais interesents varēs piedalīties zīmēšanas un gleznošanas darbnīcās, sveču liešanas, skaņu rīku dizainu darbnīcā, dažādu elektronisku instrumentu spēlēšanas un lietošanas darbnīcā, stikla kreļļu, mandalu, nozīmīšu, kartiņu, puķu rotu izgatavošanas
darbnīcās, šokolādes tāfelīšu saiņošanas un daudzās citās radošajās darbnīcās.

Mākslinieki un studenti svētkiem būs sarūpējuši vairākas neredzētas vides mākslas izstādes. Sadarbībā ar Mākslas izglītības centru Trīs krāsas grupa RTU studentu izveidos četras interaktīvas ekspozīcijas. Savukārt māksliniece Marta Ģibiete vienas dienas izstādē atdzīvinās kādu vecu koka namu. Miera ielas republikāņi, par prieku sev un citiem, pievienojoties mākslas akcijai Outings Project, ielās iznesīs arī vairākus senus mākslas darbu tēlus.

Festivāla laikā tiks dota lieliska iespēja izstaigāt Miera ielu gida vadībā. Būs vairākas izstādes, degustācijas, meistarklases, afterparty dažādos mūzikas ritmos un daudzas citas izklaides.

Festivālu organizē biedrība Miera ielas Republika. Ieeja festivālā būs bez maksas.

0 Komentāru