Jāsvin svētki – Lieldienu pasākumi visā Latvijā!

Pievienot komentāru
Jāsvin svētki – Lieldienu pasākumi visā Latvijā!
Foto: LETA

Šodien un rīt , 6.aprīlī, visā Latvijā norisinās dažādi Lieldienām veltīti pasākumi. Tā šodien no plkst.10 līdz 16 Brīvdabas muzejā notiks ikgadējas Lieldienu svinības visai ģimenei ar folkloras kopu priekšnesumiem, rotaļām, olu kaujām, radošajām darbnīcām, amatnieku tirdziņu un citām izdarībām.

Lieldienu programmā apvienotas kā kristīgās, tā arī tradicionālās kultūras vērtības. Latvieši ticēja, ka, ar olām veicot Lieldienu izdarības, dzīvības spēks, kas tām piemīt, pāriet uz cilvēkiem un dzīvniekiem. Šogad galvenās aktivitātes notiks Kurzemes zvejniekciema pļavā, Gadatirgus laukumā pie lielajām šūpolēm un Kurzemes sētā.

Muzeja teritorijā apmeklētājus gaida Lieldienu šūpoles, rotaļas ar folkloras kopām Zvīgzna, Krulla, Ciguzis, Ernesta Spīča rotaļnieki un Teikas muzikanti. Pasākumā piedalīsies Brīvdabas muzeja amatnieki – tāsiķis Zvirbuļu Pēteris, pinēji Inta Lūse un Juris Milčs un kalēju darbnīca Viļņa Vincēviča un studijas Auseklis vadībā. Vilka kalniņā senās lauku spēles rādīs un vadīs vecmeistars Aldonis Baldiņš.

Kurzemes zvejniekciema pļaviņā notiks olu krāsošanas un vārīšanas darbnīca, kuru vadīs mūsu muzeja radošās darbinieces. Priedes krogs ir sagatavojis īpašu ēdienkarti ar dažādiem tradicionāliem un mūsdienīgiem Lieldienu ēdieniem.

Abas dienas pie Lībiešu sētas, Ausekļa akmens būs vērojama Lieldienu zaķu un mājputnu izstāde, kā arī varēs jāt uz zirga.

Tērvetes dabas parkā rīkos Lieldienu pasākumu

Šodien no plkst.12 AS Latvijas Valsts meži apsaimniekotajā Tērvetes dabas parkā tiks svinētas Lieldienas. Rūķu sētā būs iespēja apskatīt krāsaini raibu Lieldienu olu izstādi un radoši līdzdarboties kopā ar Rūķu tēti un Rūķu māmiņu. Tāpat ikvienu gaida pūkaini mīļa tikšanās ar īstiem trušiem, kas Tērvetes dabas parkā salēkuši no Bauskas novada Trušu pilsētiņas.

Atrakciju laukumā, uz brīvdabas estrādes skatuves, apmeklētājus ar krāsaini muzikālu priekšnesumu priecēs dziedošais ansamblis KPTT un raitu danci griezīs Tērvetes novada deju kolektīvs Avots. Neizpaliks arī olu ripināšana kopā ar jestrajiem zaķiem.

Jēkabpilī notiks Lieldienu pasākums Ritēt kopā ar saules gadu

Šodien plkst.12 Jēkabpils vēstures muzeja Brīvdabas nodaļā Sēļu sēta notiks Lieldienu pasākums Ritēt kopā ar saules gadu. Sēļu sētā pasākuma dalībniekus sagaidīs Saimnieks un Saimniece, notiks dažādas Lieldienu norises – šūpošanās, olu krāsošana, vārīšana un ripināšana, kaulēšanās, mīklu minēšana, Lieldienu ieskandināšana kopā ar folkloras kopu Rati. Pasākumā būs arī latvju danči, kurus izdancos jauniešu deju kolektīvi Kauranieši un Delverēni, kā arī danči kopā ar folkloras kopu Ceiruleits.

Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā svinēs Lieldienas

Šodien arī Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā svinēs Lieldienas. No plkst.12 līdz 16.30 ikviens aicināts uz pasākumu Ai, bagāti Lieldiensvētki!, kur varēs ripināt olas un piedalīties dažādās citās atrakcijās – gaiļu cīņās, salmu maisu mešanā, staigāšanā ar koka kājām, cūciņu dzīšanā. Varēs vizināties ar zirdziņiem, mieloties ar raibo Lieldienu zupu un izstādē priecāties par trušiem. Jautru garastāvokli uzturēs grupa Tutti Frutti, Ventspils Centra sākumskolas audzēkņi un folkloras kopa Rotaļnieks.

Pirmo reizi pēc ziemas atpūtas no plkst.12 līdz 16 ceļā pa riņķa līniju dosies mazbānītis. Savukārt plkst.15 uz muzeja teritoriju pārvestajā Lielirbes baptistu lūgšanu namā notiks kora Slavjaņe garīgās mūzikas koncerts.

Lieldienu sarīkojums Liepājā

Šodien no plkst.12 līdz 15 Liepājā, Jūrmalas parka bērnu laukumā, notiks Lieldienu sarīkojums Svētkus meklējot. Pasākuma dalībniekus izklaidēs Jaunā Liepājas teātra aktieri, ar kuriem kopā varēs veikt dažādus Lieldienu veiklības uzdevumus. Lieliem un maziem būs iespēja gan aktīvi izkustēties, gan lielajā katlā lietišķās mākslas studijas Liepava meistaru vadībā krāsot līdzpaņemtās olas un ripināt tās, gan arī veidot Lieldienu rotājumus. Savukārt līdzi paņemtos burkānus un rupjmaizi varēs iedot mīlīgajiem biedrības Mini zoo iemītniekiem – Šetlandes ponijiem Zibo un Zeldo, Kamerūnas pundurkaziņai Zuzei, franču punduraitiņai Madei, Amerikas pundurcūciņai Filipam, gailim, vistām un pundurtrušiem. Apmeklētājus vizinās arī zirga pajūgā.

Tukumā Lieldienās būs dažādas izdarības ar olām un putnu izstāde

Šodien, Pirmajās Lieldienās, Tukuma Brīvības laukumā no plkst.10 līdz plkst.14 notiks dažādi pasākumi, dažādas aktivitātes ar olām, bet Tukuma pilsētas Kultūras nama Tunelī būs skatāma putnu izstāde. Brīvības laukumā būs iespēja piedalīties daudzveidīgās atrakcijās un izdarībās, kam nepieciešams paņemt līdzi krāsotas olas. Īpaši tās noderēšot torņa būvēšanā. Tiks rīkots Olings, kas darināts no visiem zināmā boulinga. Biedrība Ligzda piedāvās Lieldienu dekora veidošanu pašu spēkiem, kam vajadzēs tikai izdomu un roku veiklību.

Ar jauku un pavasarīgu pārsteigumu Tukumā no Penkules pagasta Ceriņiem ieradīsies ilggadējā mājputnu audzētāja Stase Roguļiča. Viņas saimniecībā mīt kupls vistu, pīļu un zosu pulks. Acu priecēšanai ir pārstāvētas vairākas neparasta un krāšņa izskata šķirnes. Izstāde būs skatāma Tukuma kultūras nama foajē, skaidroja Neilande.

Jūrmalā notiks dažādi Lieldienu pasākumi

Šodien Jūrmalā norisināsies vairāki Lieldienām veltīti pasākumi. Programmā paredzētas olu krāsošanas radošās darbnīcas, putnu būrīšu izgatavošana, šūpošanās un koncerti ar koru, folkloras kopu, dziedātāju un dejotāju piedalīšanos.

No plkst.13 līdz 16 Jūrmalas brīvdabas muzejā, Tīklu ielā 1a, tiks sagaidītas Lieldienas latviešu tradīcijās. Olu krāsošanas radošajā darbnīca ikviens varēs krāsot olas senlatviešu tradīcijās, turklāt olas varēs izvārīt kopīgā katlā uz ugunskura. Gan olas, gan sīpolu mizas, augus un citus dabīgos materiālus krāsošanai būs sagatavojuši muzeja darbinieki.

Mazos un lielos dzīvnieku draugus iepriecinās šķirnes trusīšu un zīda vistiņu izstāde. Bērni varēs iesaistīties arī putnu būrīšu izgatavošanas darbnīcā un izvietot putnu būrīti mežā vai savā piemājas dārzā. No plkst.14 līdz 15 varēs līdzdarboties Jūrmalas jauniešu teātra pasakainajā riņķa dancī Ķepa pie ķepas, ļipa aiz ļipas.

Plkst.12 pie Jūrmalas Kultūras centra Majoros, Jomas ielā 35, notiks biedrības Balkānu zieds rīkots Lieldienu pasākums Ripo oliņa apkārt pasaulei ar akardeonista Radovana Popova (Serbija), deju kolektīva Solo un koru Jūrmala un Spārnos piedalīšanos. Darbosies olu apgleznošanas darbnīca, kuru vadīs viesmākslinieki no Horvātijas.

No plkst.13 līdz 16 Kauguru kultūras nama pagalmā, Raiņa ielā 110, norisināsies koncerti un radošās darbnīcas visai ģimenei. Plkst.13 paredzētas Lieldienu tradīcijas ar folkloras kopu Skance, plkst.13.30 deju koncerts ar Jūrmalas Kultūras centra deju kolektīvu Zālīte, Tapa, Vēlreiz un Ābelīte piedalīšanos. Plkst.14.30 uz skatuves kāps Normunds Rutulis, bet plkst.15 gaidāma izrāde bērniem Lieldienu Zaķa skola ar Čučumuižas rūķiem.

Lieldienās tradicionālais pasākums  – Kocēnu pavasaris

Šodien Kocēnu centrā notiks tradicionālais pasākums Kocēnu pavasaris – 2015, kura laikā notiks dažādas Lieldienām veltītas aktivitātes.

No plkst.10 ikvienam būs iespēja apmeklēt tirdziņu, kurā piedalīsies gan Kocēnu novada, gan tuvāku un tālāku novadu amatnieki, mājražotāji un zemnieki.