Jarmarka 2015 būs veltīta Visuma tēmai

Pievienot komentāru
Jarmarka 2015 būs veltīta Visuma tēmai
Foto: LETA

16. decembrī Latvijas Mākslas akadēmijas aulā darbu uzsāks labdarības akcija, izstāde, gadatirgus Jarmarka, kas norisināsies jau trīspadsmito reizi. Ikviens interesents laipni aicināts baudīt mākslas gadatirgus īpašo atmosfēru, apskatīt un iegādāties jauno talantu darbus, vienlaikus ziedojot līdzekļus akadēmijas vēsturiski nozīmīgo telpu atjaunošanai.

Jarmarka ir viens no spilgtākajiem notikumiem vizuālajā mākslā. Gadatirgus studentiem sniedz iespēju studiju laikā tapušos darbus izstādīt plašākai auditorijai, iegūstot papildu ienākumus un daļu nopelnītā ziedojot Mākslas akadēmijas telpu atjaunošanai. Savukārt apmeklētājiem tā ir izdevība iegādāties oriģinālus mākslas darbus, kuru vērtība ar gadiem tikai pieaugs.

Jarmarkā iegādājami visdažādākie mākslas darbi – vides un interjera objekti, gleznas un trauki, tērpi, tēlniecības, stikla un grafikas darbi, rotas un citi mākslas priekšmeti.

Katru gadu gadatirgum ir citāds radošais koncepts. “Šogad Jarmarkas tēma ir ”Visā Visumā svaigākā māksla”, kas norāda uz jaunumiem, ko mākslinieki mācību gada laikā sagatavojuši, un ietver arī māksliniecisko domu – Visums ir bezgalīga vieta radošajam, mākslinieciskajam domu lidojumam,” vēsta organizatori.

Ik gadu mākslas gadatirgu apmeklē aptuveni 25 000 apmeklētāju, kuru vidū ir mākslas kritiķi, galeriju īpašnieki, sabiedrībā pazīstami uzņēmēji un vēstniecību pārstāvji. Kopumā Jarmarkā iespējams apskatīt un iegādāties vairāk nekā 300 jauno mākslinieku un Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēju – sabiedrībā atzītu mākslinieku – radītus darbus.

Jarmarka gaidīs apmeklētājus no 16. līdz 30. decembrim. Izstāde atvērta katru dienu no plkst. 11.00 līdz 20.00. 24., 25. un 26. decembrī – brīvdienas. Ieeja bez maksas. Norises vieta: Latvijas Mākslas akadēmijas aula, Kalpaka bulvārī 13, Rīgā.

Foto