Jāredz visiem! Iespējams, sirsnīgākais apsveikums Latvijai dzimšanas dienā

11 komentāri
Jāredz visiem! Iespējams, sirsnīgākais apsveikums Latvijai dzimšanas dienā

Jelgavas vidusskolas skolnieks Mārtiņš Tomsons izveidojis vienkāršu, bet aizkustinošu video sveicienu savai Latvijai dzimšanas dienā! Pirms gada viņa radītais video kļuva par nacionālā mēroga sensāciju. Arī šim ir potenciāls.

Pārdomās par to, kas mēs esam, dalās cilvēki, bez kuriem mēs paši būtu citādāki, – Dailes teātra aktieris, seriāla UgunsGrēks zvaigzne Ģirts Ķesteris, ķīmiķis, Mildronāta izgudrotājs Ivars Kalviņš, paraolimpisko spēļu zelta medaļas ieguvējs Aigars Apinis, profesors, ārsts kardiologs Andrejs Ērglis un skeletona treneris Dainis Dukurs.

Video

Mārtiņa vēstījums:

”Labdien!

Mani sauc Mārtiņš Tomsons. Es mācos Jelgavas 4. vidusskolā 12. klasē. Jau trešo gadu pēc kārtas esmu izveidojis video apsveikumu Latvijai dzimšanas dienā.

Šajā video es esmu uzrunājis cilvēkus, kuru darbs Latvijas labā ir ļoti liels un dižs. Viņu darbs runā pats par sevi. Mēs esam maza valsts, bet ļoti gudra un stipra. Mēs jūtam lielu spēku no savām saknēm. Varbūt mūsu spēks, enerģija, izturība un gudrība ir ierakstīta Lielvārdes jostas rakstos? Intervējot šos cilvēkus, es jutu viņiem apkārt tik daudz pozitīvas iedvesmas un gaismas.

Mācītājs Gustavs Bergmanis pirms 200 gadiem ir teicis, ka Latvija nav bēdu ieleja, ka Latvija ir Paradīzes dārzs. Latvija ir bagāta zeme, tā ir bagāta ar savu skaistumu, ar briedumu, ar spējām, ar talantiem, ar varēšanu, ar gribēšanu. Dievs mums šo dārzu ir dāvājis, bet mums tas ir uzticēts, lai mēs to uzturētu, koptu un pilnveidotu. Bez darba tas nav iespējams. Visa pamatā ir Darbs. Ikviens mūsu mazais ikdienas darbiņš iestīgojas valsts lielajā darbā. Un tas rada mūsu Latviju skaistu, sakoptu, stipru un atpazīstamu visā pasaulē.

Es esmu lepns par savu tautu, par savu Latviju. Es zinu, ka tā var sasniegt ļoti daudz. Mēs visi kopā varam izdarīt lielus darbus. Uzdrīkstēsimies sapņot! Nebaidīsimies iznēsāt savas idejas sirdī! Brīvas Latvijas ideja arī eksistēja tikai pārdrošu dzejnieku sapņos. Neļausim nevienam nozagt savus sapņus!

Mūsu zemes nākotne būs tik liela, cik lieli būs mūsu sapņi un darbi!”

TOP komentāri

 • Mirta
 • Vineta Briška
  +6 +5 -1

  Vineta Briška

  Paldies, Mārtiņ! Prieks, ka mums ir tādi lieliski jaunieši, kuri prot saskatīt patiesās vērtības un ir lepni par savu mazo, bet sīksto un izturīgo valsti!
  Saules mūžu Latvijai!
 • aivars g
  +4 +4 0

  aivars g

  Ja mēs būtu visi tādi kā Mārtiņš,mēs būtu vien super tauta.Mūs apskautu visi,gan krievi,gan jeņķi.Bet............

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl