Komentāri
Japānas zoodārzs jaundzimušo pērtiķēnu arī nosaucis par Šarloti
Foto: Sipa USA

Japānas zoodārzs atvainojies, ka nosaucis jaundzimušu pērtiķēnu par Šarloti tikai dažas dienas pēc Lielbritānijas princeses Šarlotes nākšanas pasaulē.

Takasakijamas zooloģiskais dārzs apsver trešdien dzimušās makaku mazules pārsaukšanu, jo pēc vārda izziņošanas saņemtas daudzas sašutuma pilnas vēstules.

Zoodārzā notika balsošana par mērkaķēna vārdu. Vārds Šarlote mēneša laikā saņēma 59 no 853 balsīm.
Pretinieki uzskata, ka jaundzimušās princeses vārda došana pērtiķim esot necieņas izrādīšana Lielbritānijas karaliskajai ģimenei. Taču zoodārzam ir arī atbalstītāji.

“Mēs ļoti atvainojamies, ka sagādājām problēmas tik daudziem cilvēkiem ar vārda došanu mūsu pirmajam pērtiķēnam,” teikts zoodārza mājaslapā publicētā paziņojumā. “Mēs visus viedokļus uztveram nopietni.”

Zooloģiskā dārza pārstāvis sacīja, ka no Lielbritānijas pilsoņiem nekādas sūdzības gan neesot saņemtas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl