Izsoļu nams Christie’s gatavo gardu kumosu turīgiem kolekcionāriem

Komentāri
Izsoļu nams Christie’s gatavo gardu kumosu turīgiem kolekcionāriem
Foto: AFP/ LETA

Drīzumā izsolē Honkongā tiks piedāvāti 30 ārkārtīgi reti objekti, to vidū – pasaulē lielākais zaļais dimants, kura cena tiek lēsta no vismaz 16 līdz pat 20 miljoniem dolāru.

Pasaulē lielākais zaļais dimants, vairāk nekā 5 karātu dārgakmens, kam dots nosaukums Zaļā Ziemeļblāzma, ir viens no interesantākajiem piedāvājumiem gaidāmajā izsolē. Izsoļu nams Christie’s atzīmē 30 gadu jubileju kopš savas darbības sākuma Āzijā, un svētku ietvaros piedāvā 30 īpašus objektus, kuru vidū arī 1923. gadā Kartjē salonā tapusī Kašmiras safīru rokassprādze par 10 miljoniem dolāru un auskari par 2 miljoniem dolāru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Citu interesantu eksemplāru vidū ir modes nama Hermes radītā Birkin soma no krokodilādas un rotāta zeltu un dimantiem. Izsoļu nama pārstāvis norāda, ka tā, visticamāk, ir pati dārgākā soma, kas jebkad piedāvāta izsolē Āzijā. Sagaidāms, ka tās cena pārsniegs ceturtdaļmiljonu dolāru.

Kā vēl viens retums tiek uzskatīta Žana Pola Gotjē darināta krokodilādas jaka, kas bija daļa no viņa pirmās kolekcijas, strādājot Hermes modes namā. Tās cena – ap 32 tūkstošiem dolāru.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl