Izsolītas divas retas Vorhola gleznas

0 Komentāru
Izsolītas divas retas Vorhola gleznas
Foto: AFP/ LETA

Ņujorkā par 123 miljoniem eiro izsolītas divas retas Endija Vorhola gleznas. Iespaidīgo summu izskaidro ne vien fakts, ka gleznu autors ir viens no popārta pamatlicējiem, bet arī tas, ka gleznās atveidots aktieris Marlons Brando un rokenrola leģenda Elviss Preslijs.

Leģendārā popārta mākslinieka Vorhola 1963. gadā zīdspiedes tehnikā veidotā glezna Trīskāršais Elviss, kurā Preslijs attēlots kā kovbojs, turot rokā ieroci, izsolīta par 81,9 miljoniem ASV dolāru Šī glezna tika novērtēta par 60 miljoniem ASV dolāru, taču pēc saspringtas sešu minūšu ilgas solīšanas uzkrītošais divus metrus augstais mākslas darbs tika pārdots par 20 miljoniem ASV dolāru vairāk.

Otrs Vorhola darbs – Četri Marloni -, kurā attēloti četri milzīgi Brando attēli, kuros aktieris redzams ādas jakā sēžam uz motocikla, pārdots par 69,6 miljoniem ASV dolāru. Tiesa, šīs gleznas tomēr nepārspēja novembrī izsolītā Vorhola darba Sudraba auto avārija uzstādīto pārdošanas rekordu – 105,4 miljonus ASV dolāru.

Pirmo reizi tika izsolīta arī viena no amerikāņu mākslinieka Saja Tvomblija tā saucamajām tāfeles gleznām. Glezna – neskaitāmas spirāļu cilpas, kas atgādina kricelējumus uz skolas tāfeles, – pārdota par 69,6 miljoniem ASV dolāru. Tā ir lielākā summa, kas samaksāta par kādu no Tvomblija darbiem.

0 Komentāru