Izsolē pārdod unikālas dārglietas

Komentāri
Izsolē pārdod unikālas dārglietas
Foto: EPA/ LETA

Ženēva šonedēļ pulcējusi dārglietu kolekcionārus no visas pasaules. Sotbija izsoļu nama rīkotā vairāksolīšanā par pasakainām summām pārdoti vairāki unikāli objekti, kurus vieno sena vēsture.

Viens no kolekcionāru kārotākajiem izsoles priekšmetiem bija 19. gadsimta Zviedrijas karalienes Žozefīnes de Bogarnē pērļu kaklarota, kas tika pārdota par 2,7 miljoniem eiro – divas reizes dārgāk, nekā prognozēja eksperti. Žozefīne, kura laikā no 1844. līdz 1859. gadam bija Zviedrijas karaliene, bija nosaukta tāpat kā viņas slavenā vecmāmiņa – Napoleona Bonaparta pirmā sieva Žozefīne de Bogarnē. Tomēr viņas kaklarota bija tikai viena no izsolē izliktajām rotaslietām, kuru kopējā cena pārsniedza 77 miljonus eiro.

Tika izsolītas arī vairākas rotaslietas no grieķu finansista Dimitri Mavromata kolekcijas, kuru kopējā vērtība lēsta ap 16 miljoniem eiro.

Kolekcijas ”pērle” bija gredzenā iestrādāts 8,62 karātu Birmas rubīns, labāk zināms kā Grafa rubīns, jo to 2006. gadā par 2,9 miljoniem eiro iegādājās britu juvelieris Lorenss Grafs. Viņš šo rubīnu par nezināmu summu pārdeva Mavromatim, kurš izsolē par to ieguva 7 miljonus eiro.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl