Izrādās, visu šo laiku Adventa vainagā sveces esi aizdedzis NEPAREIZI

19 komentāri
Izrādās, visu šo laiku Adventa vainagā sveces esi aizdedzis NEPAREIZI
Foto: Flickr un F64

Adventa vainaga tradīcijas pirmsākumi meklējami jau tālajā piektajā gadsimtā. Šo gadu laikā gan vainagā izmantotie materiāli, gan sveču krāsa un to aizdegšanas kārtība ir mainījusies un kļuvusi daudz modernāka. Lūk, kā patiesībā jāsvin Ziemassvētku tuvošanās.

Protams, arī no čiekuriem, zariem un citiem dabīgiem un mākslīgiem materiāliem veidotie vainagi izskatās glīti, tomēr Adventa tradīcija paredz tieši skujkoka vainagu. Tādējādi vainags simbolizēja mūžīgo dzīvošanu, bet svecītes gaismas tajā – cerību tumšajā ziemas periodā un Kristus dzimšanas tuvošanos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Adventa vainagā sākotnēji tika ievietotas trīs violetas un viena rozā svece, ko paredzēja stingras tradīcijas. Violetās sveces simbolizē lūgšanas, gavēšanos, upurēšanos un labos darbus Adventa laikā. Tāpat jāņem vērā, ka katra no svecēm paredzēts īpašs vārds, kas jāpiemin, to aizdedzinot. Pirmā ir cerība, otrā – miers, trešā – prieks, bet ceturtā – mīlestība.

Vecajā baznīcā Trešajā adventē priesteris iedzīvotājiem deva rozā rozi, viņš ietērpās rozā apmetnī, lai simbolizētu prieka tuvošanos. Tieši tāpēc Trešajā adventē tiek aizdegta rozā svece.

Un tas vēl nav vis! Adventa vainaga vidū jānovieto piektā svece baltā krāsā, kas simbolizē Dieva jēru un grēku piedošanu, un to aizdedzina pašā Ziemassvētku vakarā.

FOTO: nepareizi Adventa vainagi

FOTO: pareizi Adventa vainagi

TOP komentāri

 • Ko var kult tukšus salmus?!
  +13 +12 -1

  Ko var kult tukšus salmus?!

  Pirmo Adventes vainagu 1833. gadā, izpušķojot koka krustu ar egļu zariem un iededzot 23 sveces, pasaulei dāvināja Hamburgas bērnu patversmes bāreņi. Adventes laiks ir divdesmit trīs dienu ilgs.

  Raibās sveces ar laiku aizvietoja ar četrām baltām un 19 sarkanām svecēm. Baltās sveces bija domātas svētdienām - prieka un augšāmcelšanās dienām. Tāpat pamazām pušķoto koka krustu aizvietoja ar zaļu egļu zaru vītu vainagu, KO ROTĀJA ČETRAS SVECES - katrai Adventes svētdienai pa vienai. Apaļais Adventes vainags, kas tradicionāli ir zaļā krāsā, simbolizē dzīvību visos tās aspektosdzimšanu, aiziešanu no šīs pasaules un mūžīgo dzīvi.

  ŠĪ simboliskā TRADĪCIJA jau gandrīz DIVUS GADSIMTUS PASTĀV Eiropas un aizjūru zemēs. Un tā ir iepatikusies dažādu reliģisko pārliecību cilvēkiem. Līdz ar Adventes laiku sākas Ziemassvētku gaidīšana.
  Palasiet vēsturi pirms rakstiet tik glupu tekstu!
 • Samanta
  +7 +6 -1

  Samanta

  Marci, tas jauki - Tu priecājies, ka latviešu valoda ir izdzīvojusi, bet kāpēc Tu pats to gribi nogalināt?! Atrodi savā stāstiņā vismaz 10 pareizrakstības kļūdas! :)
 • Kate
  +4 +4 0

  Kate

  Latviešu valodnieks Jānis Endzelīns ir piedāvājis adventes laiku dēvēt vīriešu dzimtē, tas ir, par adventu, bet katru tās svētdienu sieviešu dzimtē — par adventi. Tomēr mūsdienās ieteiktā pareizrakstība ir advente.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl