Izrādās, visu šo laiku Adventa vainagā sveces esi aizdedzis NEPAREIZI

20 komentāri
Izrādās, visu šo laiku Adventa vainagā sveces esi aizdedzis NEPAREIZI
Foto: Flickr un F64

Adventa vainaga tradīcijas pirmsākumi meklējami jau tālajā piektajā gadsimtā. Šo gadu laikā gan vainagā izmantotie materiāli, gan sveču krāsa un to aizdegšanas kārtība ir mainījusies un kļuvusi daudz modernāka. Lūk, kā patiesībā jāsvin Ziemassvētku tuvošanās.

Protams, arī no čiekuriem, zariem un citiem dabīgiem un mākslīgiem materiāliem veidotie vainagi izskatās glīti, tomēr Adventa tradīcija paredz tieši skujkoka vainagu. Tādējādi vainags simbolizēja mūžīgo dzīvošanu, bet svecītes gaismas tajā – cerību tumšajā ziemas periodā un Kristus dzimšanas tuvošanos.

Adventa vainagā sākotnēji tika ievietotas trīs violetas un viena rozā svece, ko paredzēja stingras tradīcijas. Violetās sveces simbolizē lūgšanas, gavēšanos, upurēšanos un labos darbus Adventa laikā. Tāpat jāņem vērā, ka katra no svecēm paredzēts īpašs vārds, kas jāpiemin, to aizdedzinot. Pirmā ir cerība, otrā – miers, trešā – prieks, bet ceturtā – mīlestība.

Vecajā baznīcā Trešajā adventē priesteris iedzīvotājiem deva rozā rozi, viņš ietērpās rozā apmetnī, lai simbolizētu prieka tuvošanos. Tieši tāpēc Trešajā adventē tiek aizdegta rozā svece.

Un tas vēl nav vis! Adventa vainaga vidū jānovieto piektā svece baltā krāsā, kas simbolizē Dieva jēru un grēku piedošanu, un to aizdedzina pašā Ziemassvētku vakarā.

FOTO: nepareizi Adventa vainagi

FOTO: pareizi Adventa vainagi

20 komentāri